Honda Forza 350 (2021)

Vlastník keto
Vloženo 24.3.2021
Aktualizováno 6.2.2022

Vloženo: 01.05.2021, Uskutečněno: 01.05.2021, Stav tachometru: 1300 km, Zhlédnuto: 394x

Jelikož samotný výrobce nemá žádný držák navigace v příslušenství a ty z ali se prý třepou, tak musela přijít na řadu domácí výroba.
Nabízely se dvě možnosti umístění, jedno nad budíky hned za plexi a druhé doprostřed řídítek. Z pohledu řidiče by asi bylo lepší nad budíky, byla by více v zorném poli, ale i tak zvítězila u mne druhá varianta, je to podle mne estetičtější.
Prvně jsem vyloupnul ten středový plastový díl a vyrobil jsem si z 2mm silného hliníkového plechu vyztužení pro uchycení napájecí části navigace, která je zároveň i držákem, z té jsem demontovat zadní část s kuličkou. Pak jsem vyvrtal 4 otvory do toho platového krytu, vzal o kousek delší šrouby, protože ty původní už byly na to krátké. Jelikož byla navigace pak pod strmějším úhlem, než se mi líbilo, tak jsem si ještě našel dva plastové distanční sloupky, které jsem dal pod držák v jeho spodní části, sešrouboval a konstrukční část vyla hotová.
Teď přišlo na řadu najít vhodné napájení, demontoval jsem tedy i další platovou část krytu řídítek, která drží z každé strany jedním vrutem na křížový šroubovák a uprostřed klasickým šroubem s šestihrannou hlavou, pak už je to jen nacvaklé a tak to chce jen zapáčit a je to dole. Využil jsem vodiče, který jde k levé brzdové páce a na kterém se objeví napětí po otočení spínacího kolečka úplně vlevo, tedy spolu se světly a zapalováním, je to na brzdové páce levý spodní kontakt, jako mínus jsem použil kostru pod tím středovým šroubem, který drží plastový kryt řídítek, pak už jen vše opačným postupem složit zpět a je hotovo.

Codo (354) napsal 01.01.2022 v 21:20

Paráda, už pár dní doma špekuluju, jak TomTomku přidělat, až skútr koupím. Díky, tohle vypadá perfektně a velmi prakticky!! Supr

copi (0) napsal 10.11.2021 v 16:09

dobrý návod ale potřebuji poradit jak sundám ten prostřední kryt

• Druhá garančka

Vše bez závad až na otvírání víčka nádrže, kterému se občas nechce, opraveno v rámci záruky.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.06.2022
    Uskutečněno: 28.04.2022
  • Vlepení přídavných zrcátek

Jelikož jsem dobře a pohodlně neviděl za sebe, tak jsem vlepil do stávajících malá přídavná zrcátka, fungují nad očekávání dobře a už nemusím provádět žádná cvičení, abych viděl vše co potřebuji.

Vloženo: 23.08.2021
    Uskutečněno: 30.05.2021
  • zvýšení pohodlí

Pořídil jsem si za pár peněz z Ali podložku na sedlo, funguje docela dobře a využívám ji na delší výlety, řekněme nad 100 km.

Vloženo: 23.08.2021
    Uskutečněno: 29.05.2021