X-motos XB 88 (2020)

Vlastník Hou.mer
Vloženo 24.1.2021
Aktualizováno 25.1.2021

Čínské endurko, 250, nový, levný, lehký... 85Kg ti uveze celkem dobře. Do začátků

Motorka koupena od pri-motocentrum (Kamenný Most)

První dojmy - Hodně překvapen, nečekal jsem že mě to bude tolik bavit. Motor je asi nej z této motorky (na vzducháč, nečekejte zázrak, ale vyveze vás to na každý kopec i větší výjezd).

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a všechny co váhají vyzkoušet endurko - je to levný, nový a motor na začátek stačí. Pro děti, případně i pro borce co by chtěli naučit holku, aby jezdila taky. Ta motorka je hrozně hodná a přitom dá do začátku hodně!

Doposud jsem jezdil jen silnici, k enduru jsem byl víceméně donucen. Jako začátečník jsem raději koupil levnou novou čínu (nevěděl jsem, zda mě to bude bavit a nechtěl jsem do toho dávat moc peněz). První dojem - každý víkend se teším na chalupu až ji projedu. VFR šla na druhou kolej...

Motorku jsem kupoval v únoru 2020 (asi jedna z prvních v čr), zkušenosti po cca 30MTH:

Hned po koupi dotáhnout řidítka, rozetu, šrouby co drží motor!!! tohle je nutný. Ona celkově by si motorka zasloužila nový šrouby.
Co říkal prodejce, tak to vozí v bedně do Polska a až tam se to finálně montuje.
Doštělovat brzdy, ale i tak to moc nebrzdí.
5 mth jsem zajížděl, pak nový olej. Během zajíždění se vám trochu rozhodí karburátor - je třeba trochu snížit otáčky (na neutrál to mělo moc vysoký otáčky)

Nutnost koupit měřič MTH, jinak nebudete mít absolutně přehled.

Mám +/- 82-85 kg - přitvrdil jsem zadní pružinu a je to celkem ok.

Cestování: dá se v klidu najet okruh po polních/lesních cestách cca 2H/50KM

Nejdelší, co jsem byl, tak kolem 80Km a šlo to!
Spotřeba - nic, to podle mě nic nežere :D, to se s VFR nedá srovnat.
Typuju tak 2l na MTH po polních cestách

co mě asi sere: Obávám se, že až to poprvně zahodím tak se hned ohnou řidítka, plasty zlámou - mám dojem bláta z číny

+Motor je parádní, chybí sice zábavný prvek (+10K) ale je to asi to nej na xmotu. Rozhodně nekupovat nic pod 250ccm
tichý výfuk - další dobrá deviza, aktuálně je hrozně moc turistů rozlezlých po přírodě, tak je fajn, že je to tolik neotravuje
- materiál motorky: šrouby jsou bláto, platy podle mě pujdou jako první..

Hou.mer
Hou.mer napsal 28.05.21 v 22:40

28.5.2021 - tak motorově je OK, od zakoupeni jsem ji ani jednou nedobijel a pořae krasně startuje na prvni. Ale... spadne ze stojanku a jsou ohnuta riditka, podjede vam to ve vracecce a mate ohnutou noní brzdu.. atd. Ta motorka je papirva..

Hou.mer
Hou.mer napsal 07.03.21 v 00:50

@Bicista: tak o motor se nebojim. Ted v únoru to byl rok co jí mám. Jediné , co asi bude odcházet jsou ty spotřební věci. Ted před lockdouvnem mi prasklo lanko od spojky jako to mě celkem nasralo. Sem si říkal, že se naposled projedu a hoxxx.

Bicista
Bicista napsal 29.01.21 v 18:23 4b.

Tak snad to neco vydrzi, at dela jen radost do zacatku a snad budes vic jezdit nez opravovat.

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 25.01.21 v 10:37 1b.

Vzdycky jsem chtel videt, jak vypadaji bezmozci, co jezdi po lese na motorkach nebo ctyrkolkach. Dnes se mi to splnilo.