Yamaha TDM 900 (2002)

Vlastník fhert
Vloženo 20.12.2020
Aktualizováno 1.6.2022

Takový trochu kočkopes. V době vzniku cestovní enduro, ale s endurem společný tak možná posez. Spíše cestovní moto na výlety ve dvou.

První dojmy - Viděl jsem, projel se, zaplatil a odjel. Chtěl jsem po vystřídání všech možných strojů něco cestovnějšího. Původně jsem pokukoval po cestovním enduru. V hledáčku bylo Suzuki DL 650. Motor jako v SV 650 které jsem právě prodal. Tdm byla spíše náhoda. Prohlížel jsem inzerci a narazil na jedno za kopcem za slušnou cenu a ve slušném stavu. Omrkl, svezl se a zaplatil. Tak jsem se stal vlastníkem TDM, které jsem vlastně nikdy ani nechtěl.

Doplňky na motorce - - kryty rukou
- výfuky Scorpion
- Bagster na nádrži
- držáky kufrů
- padadaci rámy RDmoto
- centrální stojan
- širší řidítka Accel + nastavce
- držáky kufrů

- Vcelku potíž dosáhnout nohama na zem. Bylo na ní zvednuté sedlo. Vyřešil jsem koupí origo sedla a už pohoda. Dále nástavce řídítek a řídítka širší. Ovladatelnost slušná, zátah dvouválce dostačující. Brzdy dobré. Pohodlí jak řidiče tak spolujezdce ucházející. Motorka na cestování po asfaltu. Možná suchá polní cesta. S endurem společný možná trochu posed. Pro mě staršího jezdce po nahačích, spotovních strojích, lehčích endurech zatím příjemné svezení.
- 2022 výměna brzdoveho předního třmenu ( stržený šroub ) servisní práce jako výměna pouzder přední vidlice, oleje a při té prilezitosti brzdové kapaliny. Vytekl zadní tlumič, tak jsem pořídil z bouraného Tdm najeto 25 tis. a vyměnil. Při té prilezitosti promazání přelakování.Původní tlumič asi půjde na repas a bude do rezervy. Vyměněno vodítko řetězu. Původní už nestálo za nic. Na silnici pohoda, ale terén nemá rádo. Asi půjde pomalu do světa a poohlédnu se po něčem aspoň na rozbitou polňačku. Uvidíme.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 23.12.20 v 12:31 10b.

Hezka TDM. Mel jsem 3ks, vsechny typy od stare 3VD az po 900A.
A ted jsem si po 4 letech na R850GS koupil XT1200Z. Dnes jsem najel pres 50 kilasku a pak jsem ji pul hodiny myl Jeste ji nemam v profilu, privezl jsem ji teprve v nedeli.

fhert
fhert napsal 23.12.20 v 10:45

Mám jí od léta. Upravenou už tak nějak na sebe Najeto cca 3000 km. Zatím spokojenost. Najeto má cca 62 tis. ( možná ) žádné pazvuky z motoru a vše chodí moc pekně. Jen trošku možná měkčí predek, tak popremyslim o progreskách. Pak ještě jen sehnat taštičky do padáků a boční kufry. Ty asi nějaké menší, výfuky jsou oproti originálu trošku přidzvednuté. Pro jistotu budou asi přes zimu ventily a rozvoďák.

Sidonius78 : máš jí moc hezkou a tůze se mi líbí stupačky. Kdepak jsi je vzal ?

Sidonius78
Sidonius78 napsal 23.12.20 v 09:06 9b.

TDM je spolehlivé, časem vyladíš a žlutá je nej

bruttopyr
bruttopyr napsal 21.12.20 v 00:33 10b.

"...Tak jsem se stal vlastníkem TDM, které jsem vlastně nikdy ani nechtěl." - Tomu říkám, rychle se rozhodnout!

zeke11
zeke11 napsal 20.12.20 v 22:55 10b.

TDM je dobrý stroj, tak ať slouží...