Suzuki GSX-R 600 (2001)

Vlastník Damsteel
Vloženo 5.11.2020
Aktualizováno 1.1.2022

Vloženo: 01.01.2022, Uskutečněno: 01.01.2022, Stav tachometru: 46000 km, Zhlédnuto: 19x

Motorka po slušnom polete na havrane zdochla a nešla naštartovať. Ale kopec je kopec a chytila spustenim sa dolu. Vravim v poriadku baterka kaput. Z Piešťan do Ba to snáď zvládnem. Ešte natankovať a roztlačiť a hurá domov. 4km a umrela znovu. Fuck nedela 4 poobede. Dvaja motorkári mi pomohli dovaliť sa aspon na najbližšiu pumpu. Ďakujem ?.

V nedeľu zohnať nejaký odvoz čo ma nebude stáť nezmysel nemožné. Auto s gulou som si vybavil na pondelok a tak pekne v termo pyžame prosím pani pumpárku a hodenie očka do druhého dňa, s tým že sa odvďačím. Naneštastie konkrétna pumpa nebola nonstop ?.
Ale našťastie pani z pumpy navrhla zamknúť ju do plechovej búdky kde skladujú kosačku a nejaké pracovné nástroje. Super ideme to pozrieť. Len tak tak som tam tú moletku napratal ale aspoň ju nikto nevezme len tak do dodávky. Na druhý deň poobede som už rentoval motovozik a šiel pre ňu.

Hľadanie príčiny netrvalo vôbec dlho. Začal som regulátorom dobíjania a tam aj skončil. Káble ku regleru usmažené za tie roky na jednu hrubú kovovú tyčku. Izolacia káblov sa rozostúpila a spojené vodiče nedovolili prúdu pokračovať k baterke.

Vymenenil som spodný šteker od alternátoru(už to mal za pár) a káble ku regleru nakomplet aj s novým štekrom. Dobíjanie otestované najskôr v garáži potom 100km výjazdom. Považujem to za vybavené a funkčné. Všetko som robil sám a vyšlo to cca 15€.

• Meranie výkonu

Takže, spotreba vysoká, výkon opäť zakolísal. Motorku som vzal do HC Fast bikes, zistená príčina: môj predošlý mechanik ma pravdepodobne (chcene/nechcene) obabral. Posledná návšteva kde sa mal meniť jeden unavený vst

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 13.06.2021
    Uskutečněno: 13.06.2021
  • Zoznámenie

Suza nechcela pri ceste domov prekročiť maximálku 238km/h. A že som to skúšal dlho - naozaj dlho. Ale vravím čo, dlho stála, starý benzín, niečo tam nalejem a bude dobre. Bohužiaľ! Povozil som sa pár km, no začalo obdobi

Typ: Koupě
    Vloženo: 05.11.2020