renocar_unor

Suzuki GSX-R 600 (2001)

Vlastník Damsteel
Vloženo 5.11.2020
Aktualizováno 1.1.2022

Vloženo: 05.11.2020, Uskutečněno: 05.11.2020, Stav tachometru: 42 km, Zhlédnuto: 17x

Suza nechcela pri ceste domov prekročiť maximálku 238km/h. A že som to skúšal dlho - naozaj dlho. Ale vravím čo, dlho stála, starý benzín, niečo tam nalejem a bude dobre. Bohužiaľ! Povozil som sa pár km, no začalo obdobie dažďov. A keďže spojka zaberala vysoko, predpokladal som že šmýka. Pri kúpe som však dostal Olej aj novú spojku k motorke a tak som ju vymenil. Prvá jazda po výmene. Spojka zaberala stále hore ale začala šmýkať viac. Skoro ma dr.lo. Našiel som servis v okolí. Bolo to nastavením lanka, 20€ a spojka nešmýkala. Zaberala síce stále dosť vysoko ale bol to posun. Pár výjazdov na babu sme spolu absolvovali ale stále som si tou motorkou nebol istý. Chod motora sa ani po čase nezlepšil, aj keď som pridával aditíva atď. Motorka dobrá pekná, ale tvrdá a nešla podla mojich predstáv. Skúsil som nastaviť podvozok, keďže predpätie pružiny bolo na maxime ale stále tvrdý predok. No nič toto musí ísť k môjmu servisákovi.

Z BA do PD a hladať príčiny a spôsoby.

Mechanik sadol na ňu spravil asi 15 metrov a vysmial ma - veď to nejde, to ide na polovicu. A tá vidla je nejaká nízka to takto nemá byť, chceš sa zabiť?

Vravím tu máš kľúč volaj keď to bude.

Začalo to výmenou oleja, kontrolou vzd. filtra, pokračovalo vôľou ventilou a výmenou sviečok. Tri ventily mimo normu, a rozladené čo sa dalo. - Done

Výmena reťaze - Done

Výkon stále chýbal, rozobratie čerpadla - čerpadlo naložené poudingom z hrdze a špiny. Neviem ako, ale dokázal ho rozchodiť a vyčistiť. Done

Pohli sme sa, štart ľahší, ale ešte ešte tomu niečo chýbalo. Vstrekovacia rampa dole - vstrekovače do ultrazvuku - Done

HURááááááá! Motor ide, ešte nastaviť spojkové lanko - keďže v predošlom servise si ani nevšimol, že motorka ide z polovice na tri valce (ja viem že to nebolo zadanie ale moj mechanik si to všimol hneď tým myslím za 15sekund!), vedel som že aj tá spojka je nová a proste musí ísť odspodu. Samozrejme sa našiel aj vyhorený konektor a podobné oné ... ale hlavne to už išlo ako malo!

Vidla sa vyrieši na jar teraz sa idem voziť !

178km... jedna nádrž a motorka opäť začala protestovať. Mechanik spomínal že može byť aj v nádrži bordel ale nepredpokladali sme, že to nebude jazdiť viac ako jeden deň.

Takže naspäť - rovno aj s vidlou!

Nádrž odhrdziť - najskôr chémia potom elktrolýza a nakoniec kaučukom to zafixovať. Done

Opäť čerpadlo zasraté na sviňu a opäť pripchalo jeden vstrek. Ale musím povedať že tých 178km bola kurva zábava!!!

Vidla sa mu zadala krátka resp. pri naozaj poriadnom zaťažení bola nadoraz. Po otvorení zistil, že tam dorazy neboli - nehovoriac o nerovnosti (vraj uplne perfketne repasovaných tlmičov za 300€ - majiteľa niekto pekne odrbal - alebo on mňa! ) A vraj motorový olej - no katastrofa !
Každopádne - Done

Ešte repas tlmiču riadenia - Done

A je to teraz riešť nejaké fresh polepy a jazdiť !!!

SemtexCBR (0) napsal 06.11.2020 v 06:08

A na kolik po tom všem vyšla ta moto?

1 reakce

Damsteel
Damsteel 06.11.2020 v 07:41

Teraz som na 2100€ cca. Ale mám nové - brzdy, vidlu, ,,nádrž´´, reťaz RK 525 s O ring - našiel som oranžovú za 30€ lebo chalanovi nepasla a oranžovú nikto nechcel :D, gumy - ale tie tam boli nové, ventily, vstreky, repas čerpadla, spojku, páčky, tlmič riadenia a kopec drobností takže som celkom spokojný. Asi každá si tých +/- 500€ vypýta :)

• Dobíjení

Motorka po slušnom polete na havrane zdochla a nešla naštartovať. Ale kopec je kopec a chytila spustenim sa dolu. Vravim v poriadku baterka kaput. Z Piešťan do Ba to snáď zvládnem. Ešte natankovať a roztlačiť a hurá domo

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.01.2022
    Uskutečněno: 01.01.2022
  • Meranie výkonu

Takže, spotreba vysoká, výkon opäť zakolísal. Motorku som vzal do HC Fast bikes, zistená príčina: môj predošlý mechanik ma pravdepodobne (chcene/nechcene) obabral. Posledná návšteva kde sa mal meniť jeden unavený vst

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 13.06.2021