Honda Forza 125 (2020)

Vlastník iTomas
Vloženo 28.9.2020
Aktualizováno 28.9.2020

Vloženo: 01.10.2020, Uskutečněno: 01.10.2020, Stav tachometru: 1350 km, Zhlédnuto: 38x

Tak den jsem namontoval prodloužené plexi.
Rozhodl jsem se pro typ PUIG V-TECH LINE TOURING 1295W.

Při mé výšce 185 cm mi originální plexi připadlo málo funkční, i když bylo vytažené v horní poloze na maximum. Dost mi foukalo přímo do helmy. Mám překlápěcí, která moc netěsní. Na webu prezentují, že PUIG Je o 115 mm vyšší než originální plexi.

V tuto dobu bylo plexi všude vyprodané, ale nějakou záhadou se objevil jeden kus na K2Moto. Trochu jsem tušil, že plexi asi někdo vrátil, takže mi poslali již montovaný produkt (balení bylo opětovně zasponkované, stopy po montáži u otvorů). Naštěstí nikde žádný škrábanec nebyl, tak jsem jej namontoval. Nejvtipnější je, že výrobce přímo do balení dává upozornění, že již namontovaný díl není možné vrátit. Heh.

Docela mě překvapilo, že přímo z výroby nemají plexi chycené šroubem s gumovou podložkou. Vůbec se mi to nelíbilo, tak jsem tam ty gumové podložky raději přidal. Samozřejmě, že byl problém je sehna, ale koupil jsem takové ty těsnící podložky, které jsou na jedné straně kovové a na druhé straně je guma. Problém byl, že tyto podložky mají kónický tvar. Ale naštěstí nebyl problém z této podložky odlepit gumu a použít ji jako samostatnou gumovou, kterou jsem dal mezi plexi a původní kovovou podložku. Výškově problém není.

Přidávám pár fotek z montáže.

Michal210 (0) napsal 06.09.2023 v 11:53

Ahoj, taky přemýšlím o vyšším plexi jak je ráno už chladněji -
zajímalo by mě jaký máš s novým plexi pocit při jízdě. Je to znatelný rozdíl? A na té fotce je vysunuté? To asi ne...
Jak procházím možnosti narazil jsem taky na jedno od GIVI údajně o 23 cm vyšší ale nedá se polohovat (podle popisku na e-shopech).

tompec (2) napsal 14.01.2021 v 21:26

Díky za tip. Pokud to moje Kappa plexi bude furt drnčet koupím si toto.

• Držák telefonu Quad Lock a RAM

Dnes jsem konečně namontoval držák na mobil - navigaci. Po dlouhém zvažování jsem zůstal u kombinace Quad Lock a RAM. Quad Lock používám už dlouho, mam na kole i v autě, takž jsem sáhl i po řešení na moto. Zatím bez in

Vloženo: 11.05.2021
    Uskutečněno: 11.05.2021
  • Zahájení sezóny 2021 - v rámci okresu ;)

Tak dnes jsem jel protáhnout svoji Forzu po zimě. Jel jsem na stejné místo jak jsem byl ke konci loňské sezóny - pod Mohylu Míru. Nevím jestli jsem úplně dodržel hranice okresu, ale nikde jsem žádnou hlídku nepotkal.

Vloženo: 07.03.2021
    Uskutečněno: 07.03.2021
  • Podzimní večerní projížďka

Dnes možná poslední letošní projížďka kolem Brna, Mohyla míru a okolí. Udělal jsem pár fotek v podvečerním čase u voňavého pole. Na Forze už je namontované prodloužené plexi Puig a já si užil klidnější jízdy ...

Vloženo: 09.10.2020
    Uskutečněno: 09.10.2020