Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník ndravec
Vloženo 17.9.2020
Aktualizováno 12.6.2021

Vloženo: 23.10.2022, Uskutečněno: 12.08.2022, Stav tachometru: 54381 km, Zhlédnuto: 13x

Ráno vyspáváme, není důvod ke spěchu. Já vstávám teda už v 7.30 a jdu se podívat ještě k jezeru udělat pár fotek. Jezero je povyschlé, je de zákaz koupání. Když má nornmální hladinu vody bylo by to tu vcelku dobré. Už jen podle velikosti kempu. Dopoledne sušíme stany. Dnes by mělo celý den pršet. Kroutím neustále hlavou na všechny strany jak radar, ale zatím to nevypadá. Kéž by to vydrželo ?! Honí se to,ale neprší. Pavel přemýšlí jestli tu dnes nezůstaneme a pojedeme až zítra přes Cortinu nebo jestli vyrazíme dál. Jsem pro to se dnes pohnout z místa už jen kvůli tomu, že v pondělí musím do práce. Tedy úkolem dnešního dne je přesun do Flattachu, do penzionu ke známému, kam jezdíme i v zimě, když jedeme na lyže. Prozatím ho nemáme zajištěný, je to jen v plánu. Budeme to řešit cestou. Možná bychom mohli stihnout zajet ještě odpoledne na Maltu, ale to se uvidí. Cortinu necháváme na příští rok. Dnes tam má být 0 °C a má sněžit. V srpnu ?? Cestou si chválím počasí, jak jsme udělali dobře, že jsme vyrazili. Míjíme přehradu s úplně tyrkysovou vodou. Chci zastavit a vyfotit si to, jenže Pavel má zase problém. Kašlu na něj a zastavuju. On jel samozřejmě dál až se mi ztratil i v interkomech. Trasu jsem měl naštěstí v navigaci zadanou. Ale to, že na mě nepočká a jede jak smyslů zbavený dál se mi moc nelíbilo ! Dojel jsem do města a pátral po směru, protože navigace mě posílala podle mého názoru zase někam z hlavní silnice do pryč. Nicméně záhy se ukázalo, že to byl správný směr. Zastavil jsem na autobusové zastávce, volám Pavlovi, telefon nedostupný nebo to nebral, už nevím. Sedl jsem na mašinu a pokračuju dál po hlavní. Navigace mě vrací zpátky. Uvěřím jí, obracím to a po chvilce potkávám Pavla jak tam stojí a čeká na náměstí. Jenže já ho vůbec předtím v tom protisměru neviděl. Jsem naštvaný, protože tohle se prostě podle mě nedělá ! Kdybych jel dál, tak už jsme se nepotkali. Na konci Itálie se od Cortiny žene déšť. My jedeme trochu jiným směrem a myslíme si, že se tomu vyhnem. Nevyhnem. Déšť nás opět dožene a my musíme obléct nepromoky. Na hranicích s Itálií dáváme ještě cappucino. Rovnám si nepromoky, které na chvíli uklízíme, abychom je zase později nasadili. Zajel jsem si ke špatnému tankovacímu stojanu a kvůli tomu jsem byl v tom jeho spěchu pozadu. Kvůli němu mi spadne helma na zem, když vymyslí vytlačit motorky od tankovacího stojanu. To mě opravdu nas..alo, protože si na tohle dávám velký pozor. Kdyby nebyl takový spěch, nestalo by se to. Naštěstí se helmě nic nestalo. Něž jsem natankoval a zaplatil on už měl kafe, něž jsem si ho koupil já on už pomalu sedal na motorku. Pavel už je zase na motorce na odjezdu zatím co já mám ještě dost práce složit nepromoky, obléct bundu, rukavice. A tak si pro sebe nadavam a ujišťuju se, že takhle příště ne ! Buď pojedu sám nebo s někým jiným. Píšu ještě známému v Rakousku kvůli ubytování, naštěstí má volno. Tak směřujeme přímo k němu do Flattachu. Dojíždíme v podvečer za silného lijáku. Jdeme ještě do místního obchodu nakoupit něco k snědku a po večeři plánujeme trasu na zítra. Maltu už dnes opravdu nestihneme a i kdyby čas byl strašně prší. Ještě večer se za námi staví majitel, pozdravíme se, pokecáme. Konec konců jsme se zase půl roku neviděli. Je to tu super, tady je nám dobře. Domlouváme se s ním, že druhý den ráno si tady ještě necháme věci a pojedeme na Maltu opět nalehko. S tím nemá problém.

Konečné km: 54 381 km
Ujetá vzdálenost: 187,3 km
Celkové kumulativní km : 6 989,3 km
Kumulativní kilometry této cesty : 3 584,4 km
Tankování: 13 l / 26,44 € / 1,89 € / l
Ubytování: penzion Gletscherblick, Kleindorf

Pokračování příště

• Cesta do bazaru

Tak jsem si konečně udělal čas a i počasí přálo, z práce jsem vypadl dřív a vyrazil na mojí již opravdu poslední cestu na téhle mašině, do bazaru.Ale někdy člověk míní a pán Bůh mění. Po příjezdu jsme se s majitelem baza

Vloženo: 05.05.2024
    Uskutečněno: 02.05.2024
  • Nepředpokládaný poslední výlet

To si jedu takhle odpoledne v pátek ke kamarádovi, že se na chvíli stavím a dostanu otázku "nepojedem někam na kole ?" Říkám: " no, mě se moc nechce, ale potřeboval bych spíš provětrat Fazera. Od 27.03.24 co dostal do se

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 26.04.2024
  • Konečné zúčtování roku 2023

Datum poslední vyjížďky 2022: 30.10.2022 Datum první cesty 2023: 28.04.2023 Kam: Podhájska, Slovensko Datum poslední cesty: 09.11.2023 Kam: okolo komína - hrad Kost Počet uskutečněných vyjížděk: 23x, z to

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.11.2023