Yamaha XV 1100 Virago (1995)

Vlastník MartinOV1973
Vloženo 15.9.2020
Aktualizováno 21.9.2020

Mazlík, kterého jsem chtěl mít už dlouho v garáži

První dojmy - první jízda Čadca - Ostrava, 80km, nádherné svezení, padla do ruky po pár kilometrech

Motorku bych doporučil pro - pro každého kdo má k motorkám vztah

Doplňky na motorce - rampa se světly, padáky, předkopy, brašny, nosič, zásuvka 12V

V mládí jsem sedlal od Pionýra, Simsona až Po Jawu 350. Po vojně přišla rodina, motorka musela z domu, ale láska v srdci vydržela celých 30 let. A tak volba byla jasná, chci moto. Vzhledem k věku něco klidnějšího, jak se říká na pohodu. Začal jsem procházet inzeráty a Virago padla do oka na první pohled. Pak přišla klasická otázka, kterou? 535? 750? 1100. Moje váha 120kg výběr trošku ulehčila, 535 vyřazena. Po přečtení různých recenzí, rad a připomínek zvítězila 1100. No a pak už stovky inzerátů, odpovědí až jsem narazil na Slovensku na tento, pro mě, nádherný kousek. S bývalým majitelem luxusní dohoda, trochu i sleva. Svezl jsem se a už jsem ji nedal z ruky.

Zkušenosti zatím sbírám, do ruky padla, krásné svezení, trochu nervozita a respekt, ale ono se to časem poddá, otrkáme se navzájem a pak to bude to pravé ořechové.

17.9.2020 jsem provedl přihlášení do ČR (ze Slovenska). Přihlášení proběhlo absolutně bez problémů i když ze začátku jsem se toho trochu bál. Hlavně jsem nikde nenašel přesný postup a rady se docela lišily. Rada tedy pro ty co se chystají dotáhnout moto ze Slovenska:

Na Slovensku: podepsat kupní smlouvu a zajít za tamním notářem, který ověří podpis prodávajícího. Poté převést motorku k nám (se slovenskou RZ, slovenský malý a velký TP a slovenskou pojistku)

V ČR: zaplatit pojistku (zatím na VIN), zajít na STK a provést tzv. malou dovozovou STK (platil jsem 700,-, STK Rychvald). Poté vyplnit formulář "žádost o zaevidování vozidla v ČR", navštívit kterýkoliv úřad obce s rozšířenou působností (seznam najdete na netu), já zvolil Bohumín, protože Ostrava měla kvůli COVID zavřeno. Zde předložíte žádost, doklad o pojištění, malý a velký SK techničák, kupní smlouvu a vrátíte SK RZ. Tím že se jednalo o Slovensko, nepotřeboval jsem žádný technický list s údaji o typu motorky, vše opsali s velkého TP. V Bohumíně trvalo přihlášení pár hodin, odpoledne stejného dne mi přišla SMS že si doklady mohu vyzvednout. Vše slovenské si tam nechali a vydali CZ RZ a český malý+velký TP. Cena 500,- . Pak už stačí původnímu majiteli poslat kopii našeho malého a velkého TP, já poslal i kopii pojistky a on si to na Slovensku již odhlásí. A to je vše. Snad Vám to někomu pomůže.

zdenek217
zdenek217 napsal 21.09.20 v 07:46 10b.

Dobrá volba

pkkaca
pkkaca napsal 15.09.20 v 20:17 10b.

Nádhera

Čadil
Čadil napsal 15.09.20 v 12:42 10b.

moc hezká mašina

MartinOV1973
MartinOV1973 napsal 15.09.20 v 11:38

Fotek časem bude přibývat. A díky za upozornění na skútry, každá rada do začátku dobrá

Fist
Fist napsal 15.09.20 v 10:12 10b.

Moc pěkná mašina - víc fotek by nebylo? Doporučuji: nepodceňovat skútry, některé lehce zvládnou 150 (i víc) / hod.