Yamaha FZ 750 (1985)

Vlastník ladyss
Vloženo 29.8.2020
Aktualizováno 29.8.2020

Štramanda dávno vytěsněná z paměti přehršlí novějších motorek, opravdu nezaslouženě.

První dojmy - Velmi příjemné svezení, chvilku mi jen trvalo než jsem si zvykl na nutnost motor udržovat v otáčkách, za což může moje zpohodlnělost z XJ900 na které jsem se před ní vozil.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro fandu motorek z téhle doby, myslím že nezklame ani milovníka současných high tech vychytávek, ale třeba se pletu (-: .

Doplňky na motorce - Dobový výfuk Devil, má nádherný zvuk takže ho na moto nechám, ale nejvíce jí sluší původní výfuky 4-2.

Začínal jsem s motorkami v osmdesátkách, takže motorky z téhle doby jsou mému srdci opravdu blízké. Řadu z nich jsem měl možnost řídit, některé jsem měl možnost jen okukovat a některé z nich mi zůstaly v paměti tak silně, že mám nyní chuť si je znovu, nebo konečně, pořídit.
Na FZ jsem tak nějak zapomněl, nikdy jsem ji nevlastnil ani neřídil, jen mi zůstala v paměti jedna honička s kamarádem po které jsem jeho FZ s respektem obcházel a uznale pokyvoval hlavou, protože mně překvapilo jak tahle celkem nenápadně vypadající motorka dokáže jet. Také mi její plakát visel několik let nad ponkem v dílně, ale to bylo z mých zkušenosti s FZ vše. Teď po letech jsem jí uviděl v muzeu ve Vorchdorfu a tam mi učarovala, odjížděl jsem rozhodnut si ji pořídit a konečně se na ní pořádně svézt.
Nezklamala mně, naopak, má sice svoje roky, ale myslím že na to kolik jí je, je to pořád divoška. Vyhovuje mi posaz, který já osobně považuji za ideální kompromis mezi sportovní jízdou a pohodlím pro delší cesty. Výkonu má pro běžnou jízdu až dost , zatáčky má ráda a přesto že nemá radiální třmeny, elektrická serva na tlumičích a další současné vymoženosti, pobaví mě dosytosti a hlavně připomene mi časy mého mládí a to je k nezaplacení (-:

čert129
čert129 napsal 25.10.20 v 17:20 10b.

nádherná motorka ať Ti dělá dobře u srdíčka

stevan
stevan napsal 05.09.20 v 22:00 10b.

Super kolego,ale nesouhlasím,ze je nenápadná vždyť FZ v rukou Eddiho Lawsona bila v Daytoně Freddieho Spenceta,Wayne Reyneho,Freda Merkela i Kevina Svantze
Takže gratulace,mám rozestavenou replicu a určitě neskonči jen barvičkama

marafzs600
marafzs600 napsal 05.09.20 v 11:38 10b.

To je pecka, v 80kách jsem po ní slintal, ale bohužel jsem na ní nikdy nejel...

vopák
vopák napsal 02.09.20 v 12:32 10b.

Tak ta je luxusní taky sem úplně zapoměl,že existuje.Naposledy se ji vídal tak před dvaceti lety.

dragsterrr
dragsterrr napsal 02.09.20 v 11:40 10b.

nadherna babicka