Yamaha X-max 300 (2019)

Vlastník ynlive
Vloženo 11.8.2020
Aktualizováno 17.8.2020

Prvotřídní skútr do města, na nákup i na výlet

První dojmy - Skútr jsem koupil výměnou za X-maxe 250 z r. 2012, takže jsem věděl, do čeho jdu, ale stejně jsem byl příjemně překvapený.

Motorku bych doporučil pro - Dojíždění do práce, nenáročné jezdce, kohokoliv.

Doplňky na motorce - Zatím nic, možná opěrku pro spolujezdce.

X-max je výborný stroj, v městě je králem křižovatek, odvezete v něm střední nákup a zvládne i výlet po bližším i vzdálenějším okoli.
Po problémech s starším modelem jsme se s kluky z Motoparku bez problému dohodli na výkupu a vybral jsem nový kus ročník 2019 , již zaježděný - cca 1200 km.
Na 250 jsem najezdil dost, takže jediné, na co jsem si musel zvyknout bylo bezklíčkové zamykání, jinak vše při starém. Ono se vše zdá stejné, ale kufr je větší asi o 2 litry (pojme 2 jetky, min. 1 integrálka, druhá dle tvaru), vpředu nové úložné prostory se zásuvkou, menší spotřeba (2,7 l/100km při klidné jízdě vesměs po městě, při výletech po okolí je schopný se dostat i níž. Takže na nádrž dáte i 400 km), lepší sedlo i pro batůžek a 2 polohy plexi.
Za plexi je při mé výšce klid do cca 80km/h, poté již začíná foukat, ale do cca 100 km/h se da cestovat bez problému, na dálnici to už je lehce nepříjemné, ale to asi na každém stroji. Vyšší plexi nechci, podle mě ovlivňuje symetrii skútru :)
Po výletě zahrnujícím cestu do Vídně po dálnici musím konstatovat, že do rychlosti cca 110 to jde, ale spotřeba je už k 4 l/100 km. Zrychlení stále dobré do 120 - se spolujezdcem a nákladem, pak už motor naráží na svůj limit. Velký rozdíl mezi spodní a horní polohou plexi při své výšce nevidím, ale nižší jezdci ano.