BMW R 1200 GS Adventure (2017)

Vlastník dafikk
Vloženo 29.6.2020
Aktualizováno 7.6.2023

Vloženo: 17.06.2022, Uskutečněno: 16.04.2022, Stav tachometru: 2500 km, Zhlédnuto: 18x

Už mě svrběli ruce i prdel a i když byl ještě někde sníh,tak předpověď počasí měla pro nás motorkáře jen samé pozitivní zprávy Má se oteplovat,má být hezky a ta hnusná zima už snad dá sbohem. Proč tedy nevyrazit do Rumunska. Žena nadšená a na její otázky typu: A...a...nebude třeba škaredě? Říkali na předpovědi,že má být hezky!! A...a...co když bude padat sníh? Říkali na předpovědi,že má být počasí OK A...a...co když bude mrznout? Říkali na předpovědi,že už má být hezky!
Na předpovědi vědí kulový hovno!!! A s tím jsem vyráželi do Rumunska. Těsně před odjezdem,už teda nehlásili,že bude pěkně celé Velikonoce a že se to má zhoršit,ale už jsem měl naplánováno,nasazeny růžové brýle a duchem v sedle motorky
Krásné,jarní počasí s ranními teplotami těsně nad nulou,nás nemohly odradit. Vždyť přes den je už tak hezky...A bylo!!! První dva dny
A stejně tak jako u nás se počasí rozhodlo,že teda pěkně ještě nebude,tak v Rumunsku tuplem. Přes nos spadli teploty z 20°C na 0°C. A začalo chcát! A to tak že fest!! Takže Draculův hrad jsme museli oželet. Stejně tak i muzeum travertitů a muzeum železnice. Viděli jsme akorát pravoslavný klášter s kostelem v Toplitě,Bicazskou soutěsku, Bahenní sopky v u Bercy a od tama nás už vyhnal déšť. Kousek od Bercy jsme spali a doufali,že ráno to bude dobré. Všechny mokré věci nám uschnuly,protože na motelu topili,jako by byl plyn za korunu
Ale doufali jsme marně. Ráno 3°C a stále chcalo. Trochu méně,ale i tak to nebyl zahradnický deštík. Předpověď bohužel říkala,že má být zima a hnusně. Domluvili jsme se,že pojedem do maďarských termálek v Gyule a Rumunsko ukončíme. Ještě nás čekal průjezd úpatím Karpat,kde se na nás dívali jak na blázny a já si tak i připadal,když jsem viděl jak sněží a auta co jeli proti nám měli čumáky celé od sněhu. Na sucho jsem polkl a v duchu se modlil,ať to projedem,bez ztráty kytičky a i bez ztráty některé končetiny. Naštěstí silnice vedla po vrstevnici a sníh se na silnici moc nedržel. V jednom místě hlásil palubní teploměr -0,5°C. Fakt mě lepilo!!
Za tento den přesunu,vylezla teplota nejvíc na 10°C,aby vzápětí spadla ke 4°C a začalo opět lejt. Do termálek v Gyule jsme to měli 530km a jeli opravdu zmrzlí.
Termálky byli v plánu,ale na jeden den. Díky špatnému počasí,jsme je dali na dva dny a i to mělo něco do sebe. Prohřáli si kosti v teplé vodě,dovezli čabajky a mletou papriku,odpočinuli si a o bezva sexu ani nemluvě
Takže tolik k Velikonočnímu Rumunsku. Za celou dobu moje skvělá žena ani nepípla,že je zima,že je to nepohodlné,že je to na prdlačku a když jsem jeli zasněženou krajinou,tak měla menší paniku jak já
V termální teplé vodě jsme spřádali plány na červnovou Bosnu. Ale to hodím do deníku zase později...

• Zakyntos 2022 s "adventure vložkou"

Naši známí nám říkají,že jsou i ostatní země kam jet k moři na dovolenou,ale nám připadá,že to Řecko a zvláště Zakyntos je náš druhý domov. Je příjemné,když jdem po městě,hospodští nás zdraví,paní u zmrzliny se ptá kdy j

Typ: Dovolená
    Vloženo: 02.01.2023
    Uskutečněno: 24.08.2022
  • Jarni Bosna se skokem do Dubrovniku

Velikonocni Rumunsko nas namlsalo,tak jsme vyuzili toho ze syn jede do Bosny na ryby a vyrazili za nim. Meli velkou chatu a spali v ni jen dva,tak jsme toho vyuzili a meli jsme prvni noc kde spat. Kovid zdevastoval hodne

Vloženo: 25.08.2022
    Uskutečněno: 21.05.2022
  • Řecko 2021 - CZ-SK-H-RO-BG-SRB,MKD,ALB,GR,ALB,MNE,BiH,H

Tak letos jsem vyrazili úplně sami se ženou na dovolenou. Z části poznávačka a z části válečka u moře. Cesta tam CZ-SK,H,RO,BG,SRB,MKD,ALB,GR - cca 2200km. Cesta zpět GR-ALB,MNE,BiH,HR,H,SK,CZ - cca 1900km. Rumunsko-Už

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.09.2021