Suzuki DR-Z400S (2004)

Vlastník JouneSs
Vloženo 11.6.2020
Aktualizováno 20.3.2021

Po sedmi letech jsem se rozhodl prodat svou KTM 990 Adv. Motorka to byla skvělá, ale v poslední době už na ni nebyl čas ani moc chuť jezdit. Kvůli plánované stavbě domečku jsem se ji rozhodl pustit do světa. Dlouho jsem ale bez motorky nevydržel a rozhodl

První dojmy - Moc jsem toho na DRZ nenajel, ale oproti KTM 990 je to vysoké lehoučké kolo se kterým bude mimo cesty radost cestovat.

Doplňky na motorce - zásuvka usb (Aliexpress)
zrcátka (Aliexpress)
nalakovaní nádrže a masky
Gripy rukojetí Renthal
Černe blastry Acerbis
Sada pneu Michelin AC10
páčky brzdy a spojky (Aliexpress)
Sada černých plastů Acerbis
Polepy MXstyle
Alu plech pod motor
drzak telefonu
leo vince x3
nový origo svod

Sehnat slušné DR-Z 400 S je výhra, bohužel i já vybíral a naskytla se úžasné DR-Z na Slovensku. Vetší acerbis nádrž, dvě sady kol, celá v černém, plech pod motorem, no prostě úplně to co jsem si představoval a co by splňovalo mé nároky. Bohužel přišla Corona krize a byť jsem měl motorku, přislíbenou, zaplacenou zálohu, tak den před koupí mi majitel oznámil, že ji prodal na Slovenku. No bylo jsem celkem nasraný, každopádně mě to neodradilo. Za nedlouho jsem narazil na celkem slušně na fotkách vypadající kousek, nedaleko od Opavy.. Rozhodl jsem se na ni mrknout a a tak jsem vzal vozík a už se jelo. První dojmy byly takové nemastné neslané.. Byla v původním stavu, původní už celkem zašlé plasty, celá taková nemastná neslaná. Majitel ji měl ale 8 let a sám na ni najel celkem prd. Cena byla relativně příznivá tak jsem se rozhodl ji vzít. Jediné co mě trápilo na místě byl místy olezlý rám.. ale je to celkově problém DR-Z ať už SM, S nebo E...

Dovezdl jsem si ji domů a přemýšlel co s ní bude sama o sobě se mi moc nelíbila, tak jsem se rozhodl pro takový menší projet. Více budu popisovat v deníku. Každopádně je na co se těšit.

Jinak vyhlídky které s ní budou. Líbí se mi že je to takový univerzál, v terénu se s ní nebudu trápit tak jako s KTM a vzhledem k servisnímu intervalu ( dle manuálu 5 tis, doporučený 3 tis) se s tím dá vyjet i někam dál. Takže vidina výletu na Ukrajinu, Albánii, Černou horu atd. je celkem blízko.

Po sezóně jsem se rozhodl s těžkým srdcem motorku pustit dále. Jeden důvod je že při stavbě domečku mít dvě motorky je moc velký luxus. Ne že by to nešlo ale na co ji mít a jen se na ni dívat v garáži když na ni není čas. Druhý důvod prodeje je momentální situace nejen u nás, ale v celé evropě. Měl jsem v plánu trip na Ukrajinu/ Rumunsko/ Albánii a pod. a je mi jasné že letos žádný podobný výlet nehrozí. Vím že se jednou k nějakému Endurku zase vrátím, ikdyž už to spíš bude zase 2V :)

Pedl
Pedl napsal 16.06.20 v 13:11 10b.

Pěkná

Mann
Mann napsal 12.06.20 v 18:35 10b.

Vypadá to na vyladěný kousek Jen by to chtělo krapet více fotek

Barney
Barney napsal 12.06.20 v 14:00 10b.

Pěkná A nemáme to k sobě daleko, třeba se někdy svezeme? Mám předchůdce.

Fic6
Fic6 napsal 12.06.20 v 07:30 10b.

Pěkné DRZ ať slouží

Beny73
Beny73 napsal 12.06.20 v 07:30 10b.

Pěkná a hezká barevná kombinace