Vespa GTS Super 300 (2019)

Vlastník BigAl74
Vloženo 23.5.2020
Aktualizováno 23.5.2020

Italská klasika Vespa GTS 300 s novým motorem HPE (High Performance Engine) - pro ježdění po městě i na výlety

Motorka koupena od Scooter MotoLuky Praha - Už několikátej nákup - MotoLuky ve Vršovicích můžu doporučit, jsou to profíci, velkej výběr Vesp i jinejch skútrů

První dojmy - Stejně jako moje Yamaha SR400 byla i Vespa láska na první pohled. Byl jsem se náhodou podívat na každoroční sraz PragoVespa a tak mě ty srandovní skútry nadchly, že jsem hned prodal autoveterána a za utrženej peníz si koupil první Vespu GTS 125. Po čase jsem zatoužil po něčem trochu silnějším a dal bílou 125-ku protiúčtem za tohle černý tříkilo s novým motorem HPE.

Motorku bych doporučil pro - Vespu bych doporučil všem, co hledají kvalitní a stylovej skútr s bytelnou plechovou kastlí a sedmdesátiletou tradicí. Buon viaggio!

Doplňky na motorce - Zadní nosič a padací rámy od firmy FACO. Ještě uvažuju o menším plexi, ale to bude všechno. Líbí se mi tak, jak je...

Kdo má zájem o POŘÁDNOU recenzi týhle Vespy a vidět třeba, jak jezdí po zadním, ať mrkne na Sršňovo FB, to je něco!!! Já mám zatím od koupě (06/2019) najeto 6000 km a maximální spokojenost... Problémy vůbec žádný, stejně jako u předchozí 125. Taliáni to maj za těch 70 let holt vychytaný. Nový tříkilo má už 24 koní a slušnej krouťák a jede fakt moc pěkně. Brzdou provozu teda rozhodně nebudete, trvale se nechá jet 120 km/h, i když to už samozřejmě dost fouká.

Vespu mám hlavně na cesty do práce (cca 30 km), jak se trochu oteplí, tak mě do auta nikdo nedostane. Dozadu na nosič hodím tašku s noťasem, do úložnýho prostoru po sedlo sváču... Navíc jsem v práci podstatně rychlejc než autem. Rád taky vyrážím o víkendy na výlety s kámošema z Vespa klubu - GTS 300 je pohodlná i na delší cesty, klíďo i ve dvou. V sezóně se pořádá každou chvíli nějakej větší nebo menší Vespa sraz, klubová scéna v ČR funguje skvěle, stejně jako freundschaft s jinejma Vespistama z celý Evropy.

Ještě bych zmínil nepřeberný množství doplňků a příslušenství - originálního od firmy Piaggio i od jinejch výrobců, takže je pořád za co utrácet prašule. To je snad jediná "nevýhoda" vlastnictví Vespy - že vám pořádně provětrá bankovní konto!

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 05.06.20 v 18:06 10b.

Nádhera! Když skútr, tak takovej! Vždycky jsem si říkal, že nevím, jak bych se na něj poskládal, ale vidím, že ty jsi ještě o něco vyšší. Jak to dáváš?

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 30.05.20 v 21:53 10b.

jasných 10

BigAl74
BigAl74 napsal 24.05.20 v 12:53

Díky všem za hezký komentáře

Pes69
Pes69 napsal 24.05.20 v 12:18

Ještě jsem si vzpomněl, 20. 6. je pragovespa 9a1/2, vše na stránkách /FB Vespa klubu. Takže vespisti, nezapomeňte přijet!!

Milan : každá koruna, kterou do vespy dáš se ti rychle vrátí..

Milan1963
Milan1963 napsal 24.05.20 v 09:55 10b.

Pěkná, hezky napsaná recenze, 10 bodů. Jen - prodal jsi autoveterána a koupil Vespu...kolik stojí ? Taky mám autoveterána, z 30. let, v perfekt. stavu, se SPZ, ale to je Vespa tak drahá ? Anebo jsi prodal něco méněcenného ?