ČZ 175/450 (1960)

Vlastník Vojta_M
Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 20.4.2020

Je to starý veterán v špatném stavu bez papírů jen tak na polňačky, ale je zábava na něm jezdit.

První dojmy - Mé první dojmy z té motorky byli takové, že je to fajn stroj. Byla rychlá (skoro 100 km/h) a silná, protože všichni kamarádi v té době měli jen fichtli, bylo to dělo. Problém u ní ale je, že je neuvěřitelně poruchová, dá se říct, že jsem jí více spravoval než jezdil a to je její největší slabina.

Motorku bych doporučil pro - Toto moto je dle mého nejvhodnější, pro milovníky staré komunistické klasiky, v tom nejlepším slova smyslu. A pro ty co rádi spravují dvoutaktní stroje.

Tuto motorku jsem si nevybral, ale našel v garáži pod hromadou věcí. Po tom co, mi kamarádi fichtlaři, pomohli ji rozchodit (problém s cívkou), tak jsem s ní brázdil po polňačkách. Oproti fichtlům, to bylo něco, i když to byl pořádný zgarb (šrot), ale poté, co si kamarádi začali kupovat MZ 150ky, má číza začala zaostávat, a protože oni k tomu měli papíry, tak jsem přesedlal na novou, i s papíry. Jízdní vlastnosti, ale měla skvělé, jak to, že se mi na ní pohodlně jelo, tak to, že vším projela. Samozřejmě jsem jí vzal i párkrát na silnici a to bylo úplně o něčem jiném, ale bohužel oproti ostatním byť 150kám neměla šanci.

cmiral
cmiral napsal 26.04.20 v 15:15 10b.

Poruchovost je přímoúm?rná neschopností majitele a souhlasím s Targusem. Taky jich pár doma mám.

Čadil
Čadil napsal 21.04.20 v 09:26 10b.

Targus
Targus napsal 21.04.20 v 09:08 10b.

Příteli,
tys neopravoval, tys jen tlačil závady před sebou. Proto byl ten jednoduchý kafemlejnek tak zoufale poruchový.

Zásadní průser je, když motku opravíš jen tak, aby to "zase jelo". Jak jsem tu nedávno psal, to není oprava, to je zoufalství.
Pokud něco opravuješ, nesmíš závadu pouze odstranit. musíš se ptát, proč k ní došlo, kde je příčina. Zejména, když se taková závada neustále opakuje.
Body nedávám motorce, body dávám tobě. Možná, že tu stařičkou čízu za pár desítek let znova vytáhneš a zkusíš jí dát lepší kabátek a zbavíš ji všech neduhů. Zasloužila by si to. Čízy nebyly špatné motorky, zrovna jednu takovou se synem dáváme dohromady, takže trošku vím, o čem píšu.
Ať se Ti daří, chlape!!!

CCB_larry
CCB_larry napsal 20.04.20 v 21:03 10b.

To jsou věci. Je mu 16 a má 190cm a ještě ten příběh s fichtly, ČZ a MZ... To se fakt ještě pořád takhle odehrává? Never ending Story!