Indian FTR 1200 (2019)

Vlastník Dvaceťák
Vloženo 19.4.2020
Aktualizováno 18.2.2021

Motorka koupená listopadu 2019. Model FTR 1200 S.

Motorka koupena od FIRMA:Indian 1901 Pardubice (Zelené Před

První dojmy - Je duben a počasí se pěkně vybarvilo, takže došlo na první kilometry. Je to první motorka, kterou jsem kupoval a přitom jsem se na ni předem nesvezl. Pouze posezení "na sucho". Byla to taková sázka do loterie.

Ono je to vidět na fotkách, motorka má delší rozvor. K tomu je v předu 19 a vzadu 18 palců kolo. To se nezbytně projevilo na jízdních vlastnostech. Tím nemyslím negativně. Tolik se do zatáček nezavírá. Je potřeba si na ní chvilku zvyknout. A to myslím opravdu vážně. Jak si ale zvyknete, je všechno v naprostém pořádku a o to je to pak ještě daleko větší sranda.

Je to naháč. Do 120 se to dá příjemně vydržet , nad 130 už by to chtělo plexi.
Tlumiče jsou plně nastavitelné. Z výroby to bylo hodně tvrdé až drncali řídítka. Povolení o tři kliky a všechno v pořádku. Trochu jsem se bál pneumatik které jsou tam z výroby. Nakonec ale musím říct že drží slušně. Brzdy Brembo, v základu jsou pancéřové hadičky. Je to znát, nevadnou a brzdí skvěle.
Plánuji dokoupit nějaký kufr na cestování. S úložnými prostory je to vůbec docela problém. Sedlo není odnímatelné na zámek. Je natvrdo přišroubované. Třeba najít místo na lékárničku, byl docela oříšek. Na místo pro kombinačky zapomeňte.
Rozhodoval jsem se mezi Yamahou XJR1300 a tímhle Indiánem. Nakonec vyhrál dvouválec. Říká se, že každý chválí svoji motorku kterou koupil. Takže tím odpovídám na otázku jestli ta sázka do loterie vyšla

DOPLŇKY:
- nové páčky Racimo (nevím proč ale spojková páčka není v originálu nastavitelná)
- klakson Denali sound bomb (dával jsem ho na každou motorku kvůli bezpečnosti)
- decat link pipe

PLUSY:
- motor, silný jde od spodu s dostatkem výkonu a krouťáku, má charakter
- jízdní vlastnosti
- velmi dobře vybavená v základu tempomat a náklonové ABS
- design (není to žádná tuctovka)
- skvělé brzdy Brembo

MÍNUSY:
- poměrně malá nádrž 13l, tankování každých 200 km
- jedná se o nový model, takže zatím není k dispozici moc doplňků (ale lepší se to každý měsíc)

DanB
DanB napsal 13.04.21 v 14:06 10b.

Jarda
Jarda napsal 20.02.21 v 08:01 10b.

Krásná motorka

bruttopyr
bruttopyr napsal 26.12.20 v 16:33 10b.

Vizuálně krásná , v testech ji chválí , tak ať ti dělá jen radost!

major.z
major.z napsal 02.10.20 v 23:50 10b.

Nádhernej kousek

Peterka72
Peterka72 napsal 26.04.20 v 13:57 10b.

Je super . Líbí se mi moc . Přeji hodně spokojených kilometrů .