Honda PCX 125 (2015)

Vlastník ondra-91
Vloženo 15.4.2020
Aktualizováno 15.4.2020

Zakoupeno na dojíždění do práce. Nakonec používán na cesty po celé ČR.

První dojmy - Měl jsem vyzkoušený starší model. Vybíral jsem protože jsem nechtěl skútr s rovnou podlahou a malou nádrží.

Motorku bych doporučil pro - Skútr bych doporučil všem, co chtějí spolehlivý stroj na dojiždění do práce a menší výlety.

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič, plexi GIVI, vyhřívané rukojeti.

Skútr jsem kupoval na denní dojíždění do práce. Moje cesta je celá městem 15 km tam a 15 zpět. Měl jsem před tím Maxon Matador 125 a poté co mi potřetí upadl výfuk bylo rozhodnuto. Musí pryč a koupím něco kvalitnějšího. Honda PCX byla jasná volba. Líbil se mi model po faceliftu s LED svícením a větší 8 litrovou nádrží. S předchozím strojem jsem musel měl dojezd 100 km. Tankoval jsem prakticky každý druhý den. Dalším kriteriem byl úložný prostor pod sedlem kdy jsme chtěl aby se tam vešla klasická uzavřená přilba. Vejde se a ještě pár drobností k tomu.

Můj stroj jsem koupil v březnu 2019 s pouhými 1500 km na tachometru. Byl nevyužitý ale celou dobu v teplé garáži bez jakýchkoliv poškození.

Ihned po koupi jsem instaloval střední plexi značky GIVI které výborně chrání před větrem tělo. V oblasti helmy rozdíl není znát. Na podzim dodělány vyhřívané rukojeti značky Oxford které jsou v chladnějších dnech k nezaplacení.

Za jeden užívání jsem najel 8 500 kilometrů s průměrnou spotřebou 2,15 litru na 100 kilometrů. Na nádrž ujeto nejvíc 415 kilometrů.

Největší klady jsou: spolehlivost, spotřeba, dojezd na nádrž.

Největší výtku mám k použitým pneumatikám z výroby.

Gogo18
Gogo18 napsal 10.01.21 v 20:23 10b.

Je to úžasný stroj

RošťákT
RošťákT napsal 23.04.20 v 19:36 9b.

Ahoj , jak vysoké plexi jsi dával? díky

TondaBenda
TondaBenda napsal 16.04.20 v 08:07 10b.

Na PCX nedám dopustiť, mám podobný nájazd km, jedinou slabinou sú originál pneumatiky, ale to sa porieši

Hunyady
Hunyady napsal 15.04.20 v 19:41 10b.

Ahoj, měl jsem úplně stejnou hnědou i se stejným plexi. Byl jsem s ní spokojený, ale po koupi motorky šla z domu. Pak jsem zjistil, že to byla blbost a teď mám nový model. Tak ať Ti dělá jen radost .

joozo007
joozo007 napsal 15.04.20 v 10:18 10b.