Yamaha XT 660 Z Tenere (2015)

Vlastník ProsteOFF
Vloženo 14.11.2019
Aktualizováno 20.2.2021

Kupovaná na podzim 2018. V té době ideální volba mezi kvalitou, lehkostí, dojezdem a dalšími pro mě důležitými vlastnostmi.

První dojmy - Motorka padla do ruky poměrně rychle. Na silnici dálniční přesuny do 130 dlouhodobě ok, na offroad také dobré. S motorem jsem spokojen, je to takový moderní jednovál, vůbec nejde srovnávat třeba s Suzuki DR 650, kterou jsem měl před tím.

Krátká recenze:

K motorce je třeba přistupovat s tím, že konstrukčně spadá do let 07-08, kdy vyjely první modely.

Motor: moderní jednoválec, dálniční přesuny okolo 130 km/h (GPS) jsou v pohodě, vibrace oproti starším jednoválům nesrovnatelně menší (na otcově africe rv.17, mně pak vibrace najednou chyběly, moc nechápu tu vlnu lidí, kteří chtějí pro mě bezpohlavní sametový chod...)

Tlumiče: Zase můžu srovnávat jen s Afrikou, takže nebe a dudy. Tam kde je Tenerka uskákaná Afrika krásně žehlí. To závidím a tuto zimu s tím chci něco udělat.

Dále bych vyzdvihnul dojezd na nádrž (22l), oproti konkurenci nadprůměrný. Nechápu proč nová Tenere má 17 litrů nádrž Celkově spolehlivost, jednoduchost.

Nejspíše na silnici ani mimo terén nebudete patřit k nejrychlejším ALE jedná se o rozumný kompromis mezi vším. Nudit se rozhodně nebudete. Je to na dnešní dobu opravdový univerzál.

UPDATE 3. 5. 2020

Po jednom defektu, při kterém jsem neměl nářadí ani duši jsem začal řešit potřebu nářadí. Dávám sem tip jak si upravit Vaši Tenerku.
Dva toolboxy koupíte na Aliexpresu pod heslem "tool box motorcycle" za velikost L průměr 90 mm dáte cca 10 Euro.

Toolboxy jsou super, s jemným závitem, stejné prodává SW motech.
Instalace na Tenere viz obrázky, hodí se přesně pod výfuky. Jen si dejte pozor na objednanou velikost. Velikost L je ideální (90mm) válec velikosti XL je již opravdu obrovský na Tenere neumístitelný (průměr XL 125 mm)

Mann
Mann napsal 20.11.19 v 10:15 10b.

XT 660 Z Tenere je povedená motorka a že nepatří mezi nejrychlejší není v této kategorii vůbec podstatné. Jen bych se přimlouval za více fotek většina lidi totiž raději kouká na obrázky než čte

context
context napsal 19.11.19 v 19:20 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 19.11.19 v 12:48 10b.

Maraxtz
Maraxtz napsal 19.11.19 v 04:20 10b.

moc pěkná fotka ,suzuki dr 650 se jsem měl také byl to supr stroj