Kawasaki Z 1000 (2010)

Vlastník PanJohny
Vloženo 10.11.2019
Aktualizováno 10.11.2019

Tak, je duben 2019. rozhodl jsem se prodat Vulcána. Seru na to, nebaví mě jezdit.
Květen 2019, začátek měsíce, venku krásně. Chystám se do USA. Nicméně pracovně jsem stále na cestě, v autě. A kolem pořád jezdí motorky. Já žádnou nemám, nechci - OMYL!

Kawasaki Z800: Vyšší posed než Z1000, nevyhovoval mi.

První dojmy - První dojmy? Luxus. Motorka mi sedla hned od první chvíle. Jak jsem psal výše zvažoval jsem Z800, ale ta mi neseděla, připadal jsem si na ni jak na kobyle. Zatímco první posezení na Z1000 mi hned řeklo. že to je ono. Po prvním svezení už nebylo o čem spekulovat. Krásný a agresivní vzhled, tuna výkonu a perfektní ovladatelnost.

Motorku bych doporučil pro - Mašinu bych doporučil lidem, kteří mají rádi ostřejší jízdu, ale zároveň se občas chtějí svézt jen tak v klidu.

Doplňky na motorce - Zalamovací CNC páčky, ukazatel zařazené rychlosti, led blinkry Barracuda, zrcádka Barracuda.

Listopad 2019.
Mám za sebou první sezonu a musím konstatovat, že jsem opravdu spokojen. S motorkou jsem podnikl i kratší motovýlet po Evropě (Rakousko, Slovinsko, Itálie) cca 2800km a byl jsem celkem spokojený. Celkem píšu jen proto, že jsem jel poprvé delší denní nájezdy a myslel jsem, že mi upadne zadek

Mašina má dostatek výkonu pro sportovnější ježdění, ale dá se s ní také jezdit na pohodu kolem komína. Spotřeba překvapila, na litrový 4válec je myslím si 5,8-6,5 litrů hezká spotřeba.

Ovladatelnost motorky je opravdu výborná, byť je to poměrně těžká mašina a cca 230kg zní hrozivě, tak po rozjezdu váhu téměř nepoznáte a jezdí se sní naprosto úžasně. A ikdyž je to celkem dravec a za plynem jde jako divá, tak umí hodně odpustit. Jsem si vědom pár zásadních chyb, které jsem na cestě udělal, a možná že bych s jinou motorkou ohryzával asfalt, ale Zedík mě podržel - řekl mi jasně, že takhle teda né, ale nenechal mě se vysypat :)

Jo a mimochodem, jak jsem psal výše, že mě už nebaví jezdit... Tak mě to zase zatraceně baví, a je to rozhodně motorkou, kterou jsem si vybral. Přes léto jsem se vždy těšil až dojedu domů a konečně vyrazím potahat...

Už aby začala nová sezona, abych mohl zase pilovat mé jízdní dovednosti :)

vopák
vopák napsal 17.11.19 v 15:16 10b.

Pěkná..moc pěkná

jawatar
jawatar napsal 17.11.19 v 12:26 10b.

Skvělá výměna,konečně si pořádně zajezdíš!!10b.

Dan66
Dan66 napsal 13.11.19 v 20:42 10b.

Nádherná

Brukev
Brukev napsal 11.11.19 v 19:40 10b.

Jednoznačně dobra volba !! jinak Kawi mají celkově tvrdší sedla takže ten zadek se dá pochopit