KTM EXC 300 E (2008)

Vlastník Vojta45
Vloženo 2.11.2019
Aktualizováno 13.1.2020

KTM exc 300, můj první dvoutakt. Oproti 4T je to takovej zbrkloun, ale když jede v nižší otáčkách, tak je velmi příjemná.

Motorka koupena od FIRMA:Flash team (Mladá Boleslav I) - Super přístup, škoda, že jsou tak daleko. Jezdil bych k nim na servis.

První dojmy - Co mne jako první dostalo je lehkost jízdy oproti 4T. Jízda není tak ucukaná a celkově motorka působí lehčím dojmem. Myslím, že na technické pasáže bude příjemnější než 4T. Ovšem budu si muset více pohrát se spojkou.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny...:)

Doplňky na motorce - Hliníková mřížka na přední světlo KTM powerparts
CNC brýle KTM powerparts
Sedlo KTM powerparts
Ochranná klec výfukového kolena + spodní hliníkový kryt - domácí výroba
Karbon kryty vrchní části vidlice

Konečně si mohu dopřát jízdu na vlastním 2T. Pořídil jsem KTM EXC 300 E.
Motorku jsem zakoupil ojetou ve firmě KTM flash-team Mladá Boleslav.
Jednalo se o motorku, kterou tam majitel koupil, a která byla velmi dobře servisnována.

Ačkoli vzhled motorky je poněkud ošuntělý, tak jsem ji vzal. Vyřeší to nové plasty a polepy. Technicky je motorka naprosto v pořádku. Doloženo i fakturami za provedené servisy.

První, co mne napadlo, když jsem jel první jízdu byla ta lehkost. Jede jkrásně lehce a dá se velice plynule regulovat výkon.
V nízkým otáčkách má dostatek výkonu na výjezdy, tudíž zde odpadá točení do vysokých ptáček, aby se člověk někam vyhrabal jako tomu bývá u 125.
Ve vyšších otáčkách, když se otevře přívěra je to ovšem jiná. Musí člověk dávat velký pozor a mít něco najěžděno.

Tento model jsem pořídil z toho důvodu, že mám již zmiňovanou 530 EXC se stejným rámem. Tudíž pro mne nebyl přechod až tak složitý. Posez je naprosto stejný.

Zatím jsme na moto moc nenajezdil. Tudíž doplním až budou najety nějaké mth,.