Moto Guzzi Norge 1200 (2007)

Vlastník Kulasec
Vloženo 15.10.2019
Aktualizováno 17.4.2022

Vloženo: 07.10.2021, Uskutečněno: 07.10.2021, Stav tachometru: 40 km, Zhlédnuto: 36x

Dva roky od koupě a najeto 15 000 km bez větších zaškobrtnutí.

Opravy/ údržba
kromě běžných věcí jako výměna náplní motoru, brzd či oleje v tlumičích nebylo nutné provést žádné větší zákroky - jen jezdit.
Jenom drobnosti: problém se startováním, který trápí spousty starších Guzzin, kdy občas nejde do startéru dostatečné napětí odstraněn svépomocí. Zde je perfektní návod jak to provést. Celkový čas práce 1 hodina, náklady 60 Kč. Wild Guzzi
Dále bude nutné provést výměnu čidla tlaku oleje (záležitost za 300 Kč) - chybička se občas objeví.

Stroj nežere gumy, i přes to, že mu dopřávám hodně jízd se zavazadly a baťůžkem - na současných Michelin Pilot Road 4 po 8000 km jsou dohadem na 60%.
Spotřeba se pohybuje okolo 5,4- 5,5 l na 100km. Slušné vzhledem k zatížení a objemu motoru. Spotřeba oleje mi vychází na cca 1500 km na 1dcl.

Nejdražší špás byla ztráta jednoho bočního kufru. Ale podařilo se mi sehnat náhradu celkem rychle a za rozumné peníze.

Cicciona stvořená pro cestování se samozřejmě podívala do všech okolních států i Itálie. Plány na další sezonu jsou samozřejmě mnohem ambicióznější

• Palivový filtr

Když už jsem měl vypuštěnou palivovou nádrž kvůli výměně vzduchového filtru, tak jsem se rozhodl pro výměnu originálního palivového filtru. Ten je totiž částečně plastový a nesvědčí mu etanol přimíchávaný do benzínu - dl

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.02.2020
    Uskutečněno: 27.02.2020
  • Size matters

Jedním z nedořešených detailů na Nordžovi první generace je nepřístupnost kontrolní měrky motorového oleje. Toto je zvláště problém u prvních ročníků, které nebyly opatřeny z výroby odpovídající měrkou (původní je nemožn

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.11.2019