Ducati Scrambler Desert Sled (2019)

Vlastník ondras76
Vloženo 27.9.2019
Aktualizováno 8.2.2023

Po dlouhém vybírání padla volba na tento stroj. Hlavne pro jeho univerzálnost ve městě a lehčím terénu.

BMW R nineT Scrambler: hlavně cena, nesplňoval účel ke kterému jsem motocykl chtěl, tzn. pohyb po městě a lehčí terén.

První dojmy - Strašně mě překvapila obratnost této motorky. Menší sklamání přišlo, po pár dnech když jsem vlastně zjistil, že motorka je jako by přidušená a nechce se jí moc ve spodních otáčkách. Rozhodl jsem se pro výměnu výfuku za Termignoni race a změna je opravdu v nižších otáčkách znatelná.

Doplňky na motorce - výfuk Termignoni race

Po dlouhém vybírání padla volba na tento stroj. Hlavně pro jeho univerzálnost ve městě a lehčím terénu. Hledal jsem motorku na pravidelné dojíždění do práce, kterou mám cca 30km od svého domova. Tento účel motorka splnila na 100%, je to velmi příjemná motorka na ježdění ve městě pro její obratnost.
Co se motoru týče, stále se s ním seznamuji, je to moje první Ducati a je to prostě něco jiného než cokoli co jsem předtím jezdil. Na první pohled se zdá slabý, je nutné stále přeřazovat, ale jakmile se vytočí šlape párádně. Po výměně výfuku se problém v nižších otáčkách znatelně vylepšil.
Podvozkově této motorce nemám co vytknout, trochu tvrdší, ale maká skvěle spolu s dodávanými pneumatikami Scorpion Rally ST.
Na delší cesty to s touto motorkou asi nevidím, sedadlo je celkem tvrdé a po delší době to není moc pohodlné. Stejně tak vysoký a vzpřímený posed bez jakékoli ochrany před větrem. Jako motorka na lehčí ednduro se mi zdá fajn ikdyž zatím se neměl možnost ji hlouběji otestovat. Zatím jako možnost vidím ji naložit na plaťák a těch několik tisíc km ji nablížit a užít si terén a to této motorce půjde velmi dobře.

jawatar
jawatar napsal 25.12.21 v 15:30 10b.

Kelt-P
Kelt-P napsal 25.05.21 v 17:22 10b.

Včera jsem se (vlastně náhodně) svezl na Iconu a mé srdce z roku 66 bijící vždycky endurově bylo nějaké zmatené... Teď čučím po recenzích a baví to asi víc lidí Jen nevím, kde v se nabralo cca 20 kg navíc vůči ostatním modelům...asi blbost? Ať ti lítá

sseba1
sseba1 napsal 02.10.19 v 13:44 10b.

krásný, netuctový, neotřelý.. Super kousek. Hlavně ať je to spolehlivý!

Mike215
Mike215 napsal 01.10.19 v 16:42 10b.

Paráda

rudach
rudach napsal 30.09.19 v 08:44 10b.

Ja na to dal sedlo Sargent (zastupuje Touratech tady) a zadni tlumic jsem trosku prisponoval (myslim na 1,4cm dle manualu jako standardni nastaveni - coz tady zastoupeni prodava s 0,5cm ...). Jak mel tlumic vetsi pole pusobnosti, uz to nebylo tak tvrde.

Skvela motorka !!!