Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 23.4.2024

Vloženo: 31.12.2023, Uskutečněno: 31.12.2023, Zhlédnuto: 211x

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na internetu jsem zaregistroval obrázek Tenérky s pogumovanou samolepkou Yamaha přímo na rám, ale tu jsem nesehnal. Letos pod stromečkem jsem našel kryty od firmy Acerbis, které tento problém také řeší. Kryty na rám padnou pěkně a instalace je jednoduchá. Kryty se přichytávají gumičkami, které jsou součástí dodávky. Pokud by se za kryt dostalo větší množství nečistot, sundání krytů je velmi jednoduché a rychlé. Je to uživatelsky dobře vyřešeno, není žádný problém to vyčistit.
Jen se obávám toho, že až gumičky popraskají, bude potřeba najít jiné řešení, jak kryty uchytit. Doufám, že gumičky vydrží co nejdéle a kryty mi nějaký čas na motorce vydrží. A až to nastane, třeba budou v prodeji pogumované samolepky, které jsem nesehnal a rád bych je vyzkoušel.
Produkt seženete na Motorkářův průvodce

JZdák (2) napsal 02.01.2024 v 18:27+2

Ahoj, gumičky mě osobně vydrželi tři vyjížďky a popraskaly.. oprava velmi snadná - klasické stahovačky / drcpásky a od té doby žádný problém.. po sezoně vždy sundám, vyčistím aby se tam nedržel bordel a zas dám pásky nové

JiriBN (3) napsal 01.01.2024 v 12:25

Ahoj, ty "O" kroužky nic nevydrží (zřejmě vlivem UV záření). Jestli si to dobře pamatuji tak menší je 35x2 mm a větší 50x2 mm. V sezóně je musím měnit několikrát, že teď jsem si nakoupil z "lepší" gumy a budu zkoušet zda vydrží víc než obyč. NBR.
Jinak ty samolepky prodává i Yamaha v řadě GYTR pro Tenere, ale měly by jít koupit samostatně.
Pro ukázku:

1 reakce

Fasces
Fasces 01.01.2024 v 20:27

Já jsem si to myslel ty "O" kroužky moc nevydrží. Díky za odkaz. Koukal jsem na to už dřív, ale cenu a dostupnost jsem nezjišťoval. Foto jsem přidal, aby bylo jasné o čem píšu.

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Přední vidlice Ohlins 48 mm RXF a zadní tlumič TTX Flow

Tento výrobek od Ohlins je nejlepší, co se dá na Tenere 700 sehnat. Tuto variantu jsem začal řešit už asi před rokem a půl, ale firma Ohlins Andreani v té době vyráběla omezený počet kusů. Když jsem podvozek poptával, ta

Vloženo: 23.11.2023
    Uskutečněno: 23.11.2023