Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Vloženo: 24.08.2020, Uskutečněno: 24.08.2020, Zhlédnuto: 130x

Stupačky od Camel ADV jsou velikostně podobné jako originální. Na šířku jsou stejné a na délku jsou cca o 1 cm delší. Velký rozdíl je v ozubení. U originálu je zakulacené, u Camel ADV jsou ostré hřeby, které botu udrží na místě i v extrémně náročném terénu. Hroty lze vyměnit za stavěcí šrouby na imbus (červíky, stejné jako do kliky), které botu nebudou tolik ničit. Vše budu ještě zkoušet a popřípadě doplním. Montáž je takzvaně pětiminutovka. Stupačky jsem zakoupil na stránkách motorkaruvpruvodce.cz a jsem velice spokojen. Já jsem řešil nové stupačky hlavně kvůli tomu že potřebuji mít jistotu, že noha zůstane na svém místě v jakémkoliv terénu. A to se mi u originálu párkrát nestalo.

Aktualizace 13.10.2020
Hroty na stupačkách jsou doopravdy ostré a myslím si, že botu při aktivnější jízdě brzy zničí. Po celodenním ježdění v offroadu jsem měl botu pěkně načatou. Proto jsem se rozhodl koupit stavěcí šrouby (4x12 mm) a provedl jsem výměnu. Šrouby přesahují 2 mm a to bude stačit. Hroty jsou na 5 milimetrech.
Ještě provedu jednu aktualizaci, jak jsem s výměnou spokojen.

Aktualizace 1.5.2021
Výměna dopadla na výbornou a boty se neničí. Pokud nechcete vyměňovat každou sezonu podrážky, tak doporučuji hroty vyměnit.

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023