Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník NiLu
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 06.08.2022, Uskutečněno: 15.07.2022, Stav tachometru: 26150 km, Zhlédnuto: 42x

Pro mě druhá letošní akce s Policií ČR a to na okruhu ve Vysokém Mýtě. Letos byly všechny akce v pátek a tak jsem si vzala opět dovču. Počasí vyšlo na jedničku, teplota cca 20°C, trošku foukal vítr, moc příjemně bylo.
Sraz byl ve Slatiňanech u nádraží. Než jsme se seřadili, tak proběhlo celkem dost věcí. Po chvilce povídání si, jsme si všimli, že dorazila Česká televize a začali se kolem nás motat s kamerou. Nevím proč, ale kameraman si vybral mě a moji motorku a došlo až na podání rozhovoru pro ČT. No, ptala jsem se, jestli a kdy rozhovor bude v TV a kameraman mi odpověděl, že to zatím není jisté, ale na 70% bude, ale že neví kdy. Sama jsem se potom v TV nikde neviděla, ale kamarádi, kteří mě znají, mě prý poznali a volali mi, že jsem byla v TV.
Policie ČR tam měla zase drona a tak nás brali, ze všech úhlů.
Na projížďku směrem na Mejto jsme se vydali malinko se zpožděním, cca 14:15 hod. Musím říct, že tato projížďka byla asi nejpomalejší, co jsem zatím jela. Průměrná rychlost byla 65 km/h, nic pro moji Ninju, trpěla jsem s ní. Vždycky záleží, kdo vede kolonu, který z policajtů. Vyjížďky před covidem se mi líbily více, mělo to šmrnc a necourali jsme se. Teď jsme se více kochali...
Na okruh jsme dorazili lehce po 16 hod a rozdělili jsme se do dvou skupinek, první šla na teorii a druhá jezdit na okruh, kde už byly nachystané dovednostní překážky.
Já jsem byla ve druhé skupince, abych si malinko odpočnula a pak mohla v klidu jezdit. Teorie byla fajn a už jsem se těšila na ježdění.
Instruktoři byli opět z Týmu silniční bezpečnosti, "staří známí" a tak bylo opět fajn, s nimi popovídat, byla sranda. Jezdili jsme cca 45 minut, ono to bohatě stačí.
Moc jsem se těšila, že budou na okruhu volné jízdy, jako v době před covidem, ale bohužel. Omluvili se nám, že letos volné jízdy nebudou z důvodu, že po nás následovala od 18 hod. autoškola. Na to, na co jsem se nejvíc těšila, tak nebylo, takže z toho jsem byla trošku "víc" zklamaná. No nic, řekla jsem si, vždyť mě vlastně čeká v srpnu Silniční motoškola v Brně, kterou jsem vyhrála v Tipovačce Moto GP, yes! A hned byla zase lepší náladička...
Takže jsem před 18 hod vyrazila navštívit tetu, která pracuje kousek za Mejtem, byla to jenom rychlo návštěva. Cestou zpět na Mejto jsem se ještě zastavila na "Pokloně", nádherná vyhlídka ve Střemošicích. Nachází se zde asi 8 metrů vysoký trojboký sloup Nejsvětější Trojice z první poloviny 18. století. Je postaven na opukové stráni, která je chráněným územím. Sloup je ozdoben barokní plastikou. Návštěvníkům nabízí krásný pohled na Luži, Košumberk a do dalekého okolí. K místu se váže několik pověstí. Určitě to stojí za zastavení a pokochání se.
Celkově to byl skvělej den, poznala jsem další super lidičky, popovídala, svezla se na okruhu s překážkami a spokojená odjížděla domů. Není nad to, strávit celý den v sedle svého snu. Celkem najeto 262 km.

Maršal_Malinovskij (12) napsal 16.08.2022 v 10:42+1

Skvělý tip na výlet to vyhlídkové místo. Fajn popis dne.

adlus (20) napsal 08.08.2022 v 07:51+1

Kali88 (5) napsal 07.08.2022 v 22:32+1

Moc pěkně napsáno, hezká inspirace pro ostatní tady a fajn porce kilometrů, takový ideal day

1 reakce

Parada dalsi medialni star

1 reakce

NiLu
NiLu 08.08.2022 v 17:25

Na chvilku, jj. Ale co ti budu povídat, viď, s tím rozhovorem.

• Rozvody - Ninja

Tak konečně došlo na rozvody u Ninji. Odložila jsem je o dva roky a letos jsem si říkala, už dost řečí, Ninja si zaslouží pořádný hloubkový servis! ;-) No, bylo to každopádně už třeba, jeden ventil na tom byl už hodně

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 14.12.2023
  • Automotodrom Brno - zbylé fotečky 2.část

Jelikož se mi nepodařilo do první části nahrát všechny fotky, ten zbytek přidávám takto samostatně. ;-) (y)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022
    Uskutečněno: 15.08.2022
  • Automotodrom Brno - Splněný sen 1.část

Jak to vlastně všechno začalo... Nějakou dobu již tipuji na závody Moto GP na stránkách motorkari.cz a v životě by mě nenapadlo, že bych tuto soutěž mohla někdy vyhrát, ale zadařilo se a štěstí přálo. V listopadu roku

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022