Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník NiLu
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 10.07.2022, Uskutečněno: 13.05.2022, Stav tachometru: 25861 km, Zhlédnuto: 40x

Covid pominul a tak Policie ČR po dvou letech opět oživila akci Kolama dolů - učme se přežít. Jen s malou změnou, kdy byly předešlé ročníky v sobotu a teď jsou to pátky. Účastnila jsem se od prvního ročníku a vždy dvě lokality, HK a Vysoké Mýto, které mám tak akorát v dojezdové vzdálenosti, že si to člověk za ten den fakt užije a v celku ho nic nebolí.
Letos vyšel HK na 13.5.2022 a sraz byl u Jinolických rybníků, kousek od Jičína. No, hnedka úvod akce byl hodně zajímavý. Přijela jsem tam, dala jsem si hoďku fóra, kdyby po cestě něco náhodou, objížďka apod. a tam pouze tři motorky. Říkám si, aha, sakra, jsem dobře a tady nikdo není. U vjezdu jsem se ptala, jestli o akci vědí a nikdo nic nevěděl, tak to byla další bota.
Kluci, kteří tam již byli, se rozhodli, že zavolají "tiskové mluvčí" policie ČR, abychom se vlastně dozvěděli, jestli akce platí nebo nikoliv. Asi na třetí pokus jsme se dovolali a PČR nám řekla, že se akce koná, ale jen se PČR malinko nedohodli, kdo tam vlastně z pánů policajtů pojede a kdo povede kolonu. Nakonec nás Jičínská PČR kousek vedla a pak si nás převzali hradečáci. Každopádně to bylo velice vtipné a pobavilo nás to.
Po chvilce se začali pomalinku sjíždět další motorkáři a samozřejmě, že nechyběli ani tací, kteří přijeli na poslední chvíli, těsně před odjezdem na projížďku, hlavní ale je, že ji stihli.
Projížďka byla v celku rychlá, až mě to i překvapilo. Někdy jsme se roztrhali a jindy zase sjeli, ale vcelku jsme se drželi pohromadě. Počasí bylo skvělý, v HK na okruhu potom až moc teplo, kdy se teplota moto vyšplhala až ke 100°, pak se sepnula Sahara.
Letos tam školili super školitelé z Týmu silniční bezpečnosti, ještě jednou díky za skvělou teorii a ukázky, co a jak dělat, když nastane nepříjemná chvíle. Letos nás v HK tolik nebylo a tak jsme se rozdělili na dvě skupinky, první šla jezdit a druhá šla na teorii, klasický postup.
Já jsem byla ve skupince, která šla prvně jezdit. Ježdění bylo celkem náročné, nebudu si tu nic namlouvat. Byla tam jízda v rychlosti chůze s následným zastavením, poté malý slalom, v pomalé rychlosti (pro mě na SS hodně náročné), následoval velký slalom (ten jsem si užívala), ve větší rychlosti, kdo jak zvládne a poté bylo vyhnutí se překážce na levou i na pravou stranu. Po každé sekci následoval ihned komentář školitele, takže člověk věděl, na co se v dalším kole soustředit.
Celý den byl moc příjemný, moc jsem si ho užila a poznala další skvělé motorkáře, se kterými byla doopravdy sranda a super pokec.
Domů jsem vyrážela cca v 17 hod, jeli jsme společně ve čtyřech a postupně jsme se odpojovali. Já to měla ten den za 219 natočených km. Bylo to moc fajn a komu se bude chtít, určitě se přihlašte, na stránkách PČR a zkuste si to také, je to zase jiný druh zážitku.
P.S. Příští týden, tedy 15.7. v pátek, je další akce s PČR, začíná se ve Slatiňanech a končí se v Mejtě na okruhu.

Kali88 (5) napsal 05.08.2022 v 12:45+1

Taky jsem byl na akci v Brně, rozhodně zajímavá zkušenost

Honzus75 (124) napsal 15.07.2022 v 10:15+1

Byl jsem loni v Příbrami, což byl jediný uskutečněný loňský termín. Letos mi to uteklo, měl jsem za to, že s tím PČR skončila, škoda. Každopádně každý trénink, i toho, co si myslímě, že už umíme, se počítá.

Mann (1525) napsal 13.07.2022 v 12:32+1

Vyzkoušet si reakce v pro nás , zaplať Pán Bůh , nezvyklých "jízdních režimech" je podle mého vždy posunem vpřed a nejen k bezpečnosti

NiLu 14.07.2022 v 10:59

Přesně tak, souhlasím, tohle se neztratí.

Milanek13 (48) napsal 11.07.2022 v 12:46+1

Trénink je potřeba a není nikdy na škodu

NiLu 11.07.2022 v 16:30

Souhlas, pěkně jsem se zapotila.

adlus (20) napsal 11.07.2022 v 10:27+1

S-fogy (8) napsal 10.07.2022 v 21:39+1

Bravo ! Krásná práce za řídítky .Jen tak dál .

NiLu 10.07.2022 v 22:23

Díky

Staza (18) napsal 10.07.2022 v 21:21+1

pekna akce, s tou Nijnou jste to tam krasne rozsvitli do zelena

NiLu 10.07.2022 v 22:20

Jo viď, byla jsem tam jenom jedna zelená, jinak převládala černota, klasika.

• Rozvody - Ninja

Tak konečně došlo na rozvody u Ninji. Odložila jsem je o dva roky a letos jsem si říkala, už dost řečí, Ninja si zaslouží pořádný hloubkový servis! ;-) No, bylo to každopádně už třeba, jeden ventil na tom byl už hodně

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 14.12.2023
  • Automotodrom Brno - zbylé fotečky 2.část

Jelikož se mi nepodařilo do první části nahrát všechny fotky, ten zbytek přidávám takto samostatně. ;-) (y)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022
    Uskutečněno: 15.08.2022
  • Automotodrom Brno - Splněný sen 1.část

Jak to vlastně všechno začalo... Nějakou dobu již tipuji na závody Moto GP na stránkách motorkari.cz a v životě by mě nenapadlo, že bych tuto soutěž mohla někdy vyhrát, ale zadařilo se a štěstí přálo. V listopadu roku

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022