Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník NiLu
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 01.06.2020, Uskutečněno: 01.06.2020, Stav tachometru: 21243 km, Zhlédnuto: 15x

Sobota, 30.5., sluníčko, tak jsem si řekla, že vyrazím na delší projížďku, i když mě malinko odrazoval ten silný vítr a teplota jen u 14°C.

No nic, řekla jsem si, že pojedu. Na Ninju jsem si místo krovky přehodila sedlo s připevněnou kapkou a vzala jsem si sváču, stativ a i zrcadlovku, že si udělám zase nějaké pěkné fotečky v přírodě. Vyjížděla jsem cca ve 14:30 směrem Velký Dřevíč, kde jsem se byla podívat na mlýn s názvem Dřevíček. Před cca 10 lety jsem byla i uvnitř, díky jednomu kamarádovi, kdy na mě úplně dýchla ta atmosféra z dřívějška, při vyprávění, jak naši předci dělali mouku a mnoho dalších věcí. Byly to pěkné časy, ale i náročné, když jsem se dozvěděla, co všechno museli sedláci splňovat. Každopádně lidi byli dříve více venku a měli dostatek pohybu, což se mi líbí. Dnešní doba tomu moc nakloněná není, ale o tom by se tady dalo povídat hodiny, záleží, jakou práci člověk zrovna dělá. Takže jsem si pěkně zavzpomínala a vyrazila jsem dál, směrem na Polici nad Metují a do Broumova, kde to celkem žilo, byl tam pak k večeru nějaký koncert, ale já tam byla ještě chvilku před ním. Po cestě mě potkala přeháňka, jenom lehoučká, ale mraky byly všude kolem a já to chtěla otočit směr domov. Úplně jsem to vzdát ale nechtěla, tak jsem si řekla, že to vezmu přes Náchod s tím, že to pak protáhnu kolem Rozkoše až do Jaroměře.

Náchodem jsem projela, ale sluníčko se schovalo za mraky a do mě se dala malinko zima + ten hrozný vítr. A to i přes to, že jsem měla vlněné tričko, termo tričko a nákrčník. Tak jsem odbočila na Zlič, kde i přes tu zimu, jsem si musela dát nejlepší zmrzku široko daleko. Lidí tam bylo požehnaně, ani né tak cyklistů, jak zde bývá zvykem, jako řidičů s auty. Někdy je fakt výhoda být na motorce, člověk zaparkuje, kde se mu to zrovna líbí a vejde se všude.

Ve Zliči jsem se rozhodla, že už pojedu domů. Z mého výletu sešlo a to díky chladnému počasí. Na to, že byl konec května, byla fakt kosa a na motorce obzvlášť. Chvilkami jsem musela zalehávat, protože ten studený vzduch byl fakt nepříjemný, za plexi je přeci jen o něco lépe.

Ještě jsem si udělala menší zastávku u našeho budoucího domečku, kam se budeme co nevidět stěhovat a ukázala jsem Ninje, kde bude parkovat.

I přes tu zimu jsem zvládla 118 km a budu muset někdy vyrazit na tohle kolečko ještě jednou... Diváků bylo kolem silnic dostatek, svět se vrací pomalinku do normálu a je to moc fajn, palce byly hore, díky!

adlus (20) napsal 02.06.2020 v 23:20+1

800XCx (17) napsal 02.06.2020 v 07:46+1

Zmrzlina z Opočna to je spolehlivější než radar v obci, to se prostě musí, ne zpomalit, ale zastavit

1 reakce

NiLu
NiLu 02.06.2020 v 09:00

Naprostý souhlas ??

• Rozvody - Ninja

Tak konečně došlo na rozvody u Ninji. Odložila jsem je o dva roky a letos jsem si říkala, už dost řečí, Ninja si zaslouží pořádný hloubkový servis! ;-) No, bylo to každopádně už třeba, jeden ventil na tom byl už hodně

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 14.12.2023
  • Automotodrom Brno - zbylé fotečky 2.část

Jelikož se mi nepodařilo do první části nahrát všechny fotky, ten zbytek přidávám takto samostatně. ;-) (y)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022
    Uskutečněno: 15.08.2022
  • Automotodrom Brno - Splněný sen 1.část

Jak to vlastně všechno začalo... Nějakou dobu již tipuji na závody Moto GP na stránkách motorkari.cz a v životě by mě nenapadlo, že bych tuto soutěž mohla někdy vyhrát, ale zadařilo se a štěstí přálo. V listopadu roku

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022