BMW K 1200 GT (2006)

Vlastník k2j89
Vloženo 20.8.2019
Aktualizováno 27.9.2022

Vloženo: 13.09.2020, Uskutečněno: 13.09.2020, Stav tachometru: 67250 km, Zhlédnuto: 24x

Je sobota 12.9.2020, s Pěťulkou vyjíždíme dopoledne v 10:10 na projížďku. Chceme prozkoumat určité trasy na podzimní sraz 2021. Ano já vím, je to za rok, ale kdo je připraven není překvapen. Je to vlastně taková cesta: Čechy, Polsko, Německo, Čechy, Německo, Čechy, Německo, Polsko a Čechy. Vyrážíme z Raspenavy přes Bogatyniu do Zittau,pokračujeme směr Rumburk, Mikulášovice, Dolní Poustevna. Tady natankujeme a přes Sebnitz jedeme do Bad Schandau. Jedeme většinou po okreskách, silnice se příjemně vlní a to jak do zatáček tak i do horizontu. Přijíždím obcí Altendorf a blýskavým pozdravem mne zdraví radar, co je říkám, vždyť jedu 45 km/h, navigace mi hlásí, že bych měj jet 30 km/h, hmmm.. moc jsem se kochal, no uvidíme co mi přijde za pozdrav. Projíždíme Bad Schandau, jedu za německými motorkáři a další blýskavý pozdrav, pohled na tachometr a vidím jedu 35 km/h, pohled na navigaci a mám jet zase 30 km/h, kde jsem tu značku přehlédl opravdu nevím a ani jsem nezaregistroval, že by to bliklo motorkářům přede mnou. Přes Hřensko to stáčím na Janov, Českou Kamenici, Kytlici, najedu na silnici č. 9 a vracím se zpět na Svor, zde si chci projet silničku ze Svoru na Polevsko, přes Kamenický Šenov do Prysku a zpět do Kamenice. Silnice přes Polevsko je pěkná, asfalt velmi pěkný, ale cesta dost úzká. Za Šenova do Prysku a České Kamenice se silnice pěkně vine, ano tudy bychom mohli trasu vést. V České Kamenici jedeme na Chřibskou a Krásnou Lípu, opět moc hezké silnice,před Krásnou Lípou odbočuji vlevo na Kamennou Horku, má zde být vyhlídkové místo. Nacházíme jej, ale jsou to dvě lavičky, kde se nadá zaparkovat ani jedna motorka, zklamán pokračuji dál, silnička je zde úzká, stáčí se doprava a prudce padá dolů, v tu chvíli se vám objeví krásný výhled, zklamání je zapomenuto. Z Krásné Lípy pokračujeme několika zatáčkami do Studánky a dál do Varnsdorfu. V pivovaru Kocour si dáváme pozdní oběd, vynikající pivovarskou svíčkovou.Teď už nás čeká jenom cesta přes Grossschönau, Zittau, Bogatyniu a Frýdlant domů. Máme ujetých 240 km. Ověřili jsme si, které cesty jsou dobré, v tomto případě na všech silnicích je dobrý asfalt, mimo trasy z Bogytynii do Opolno Zdrój, ale tudy cesta srazu nepovede. Nebo, že by?

maty400 (0) napsal 16.09.2020 v 10:05

koukám to bude drahá vyjížďka, nu což třeba Ti odpustí soudruzi z NDR. ale jinak to zní velmi pěkně

1 reakce

k2j89
k2j89 16.09.2020 v 20:20

Myslíš, že mě poznají? Já doufám, že ne, když mě fotili zepředu...

• Nové pneumatiky

Výměna pneumatik, opět za Pirelli Angel II GT, původní se osvědčily, najeto 14.549 km. Zároveň výměna fajfka s indučkou a 4 svíčky.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 05.08.2022
    Uskutečněno: 05.08.2022
  • Po a před sezónní údržba

Využil jsem nepříznivého počasí a úpravy sedla k tomu, abych nechal motorku připravit na další sezónu. Opět jsem požádal kamaráda Zdeňka z Moto Riegl , který pro motorku přijel, odvezl si ji a po údržbě opět přivezl. Pro

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.12.2021
    Uskutečněno: 26.11.2021
  • Nový akumulátor

Stará baterka odešla do věcných lovišť, jak dlouho tam byla nemám ponětí. Uvidíme kolik vydrží nová. Cena 1960 Kč

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.08.2021