BMW K 1200 GT (2006)

Vlastník k2j89
Vloženo 20.8.2019
Aktualizováno 27.9.2022

Vloženo: 12.01.2021, Uskutečněno: 12.01.2021, Stav tachometru: 68384 km, Zhlédnuto: 36x, Firma: FIRMA:MotoRiegl (Liberec XXIII - Doubí)

Ke konci loňské sezóny jsem zjistil, že mi netěsní gufero na kardanu. Motorku jsem tedy nechal odvézt ke kamarádovi, který vlastní motoservis Motoriegl, kde byla provedena předsezónní údržba. Výměna na gufera byla jasná, zároveň jsem nechal obout i nové pneumatiky, původní Metzelerky už měly najeto 12.000 km a jízdní vlastnosti nebyly nejlepší. Místo nich nasazeny Pirelli Angel GT 2, tak uvidíme jaké budou jejich jízdní vlastnosti. Pro lepší dofukování zadního kola jsem si tam nechal dát boční ventilek, přeci jen to proplétání hadice mezi paprsky mne moc nebavilo .Kontrola ventilové vůle, synchronizace škrtících klapek, výměna brzdové kapaliny, výměna oleje, olejového a vzduchového filtru. Kamarád mi volá, nějak ti to v motoru rachtá, mrknu se na rozvody. Díky tomu výměna rozvodového řetězu, který byl již o půl článku delší. Minule jsem psal o držáku navigace, osvědčil se mi, ale byl opravdu ze slabého plechu a díky tomu dost pružil. Nechal jsem podle něj udělat držák ze silnějšího plechu, ten už udrží navigaci v klidu. Chtěl jsem motorku trochu zkrášlit, dát na kola reflexní pásky, jenže nikde jsem nenašel přímo na tento typ motorky, tak jsem si je nechal udělat.

• Nové pneumatiky

Výměna pneumatik, opět za Pirelli Angel II GT, původní se osvědčily, najeto 14.549 km. Zároveň výměna fajfka s indučkou a 4 svíčky.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 05.08.2022
    Uskutečněno: 05.08.2022
  • Po a před sezónní údržba

Využil jsem nepříznivého počasí a úpravy sedla k tomu, abych nechal motorku připravit na další sezónu. Opět jsem požádal kamaráda Zdeňka z Moto Riegl , který pro motorku přijel, odvezl si ji a po údržbě opět přivezl. Pro

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.12.2021
    Uskutečněno: 26.11.2021
  • Nový akumulátor

Stará baterka odešla do věcných lovišť, jak dlouho tam byla nemám ponětí. Uvidíme kolik vydrží nová. Cena 1960 Kč

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.08.2021