BMW R 1200 R (2018)

Vlastník stenlej
Vloženo 16.8.2019
Aktualizováno 4.8.2022

Nejrychlejší velkoobjemový ideál na okresky. .

Motorka koupena od renocar_bmw (Brno-Slatina)

První dojmy - Úžasná ergonomie, prostor pro řidiče, naprostá poddajnost a zároveň jistota vedení stopy. Bezzubý zvuk skútru a vibrace - to první jsem pořešil laďákem, to druhé zmizelo po 5 000 km.

Motorku bych doporučil pro - Kluci, kteří jezdí okresky, cestují občas a chtějí si vychutnat jízdu. A taky minimálně pro polovinu kluků, kteří jezdí na GS :-). Myslím to v dobrým...pokud nejezdí off road, nebo každý rok dvakrát Korsiku, svezli by se (podle mě) líp na eRku...

Doplňky na motorce - Laďák MiVV, pneu Continental ContiRoadAttack, KN filtr, originál BMW spojler pod motor, držák SPZ Puig, na jaře chci přidat BMW quick shifter

Měl jsem doma Káčko a už mi nevyhovoval agresivní styl ergonomie. Chtěl jsem velkoobjemový BMW a dlouho jsem koukal po eRkovým motoru ale rozhodně ne na GéeSu. V Renocaru měli tuhle červenou novou bez příplatkové výbavy a černou předváděčku s výbavou kompletní. Rozdíl v ceně zanedbatelný, ale já se rozhodl pro funglovku v "analogu". ESA mi nechybí (měl jsem ji na Káčku, je to dobrý, ale zase si s tím člověk furt hraje a já si radši užiju zážitek z jízdy), a quick shifter (bude na jaře ) stejně jako vyhřívané hefty se dají dodělat vždycky.
S jízdou naprostá spokojenost na moje požadavky, který jsou teda dost vysoko. Chci, aby motorka fakt jela hlavně ve středních otáčkách (okresky), poddajně a intuitivně zatáčela, držela stopu jak carvingový superobřáky a pevně brzdila. Tohle vše bez kompromisu tady je, bez keců i když ta motorka na to vůbec nevypadá (bylo teda potřeba vyměnit fabrický cestovní Micheliny (strašný na ostřejší jízdu) za sportovně cestovní Continentaly). Pro ty kdo jezdí okresky do 200 km kolem komína podle mě mašina v TOP 3 na trhu. Byl jsem na ní taky dvakrát na 4 denním tripu s nájezdem lehce pod 2000 km, zcela v klidu. Nebolelo nic, ani zadek, ani kolena, ani záda ani ruce, prostě ji musíte milovat.

5.9.2019 - udělal jsem o minulém víkendu chybu. Svezl jsem se na S1000XR. Bohužel I když všechno, co jsem psal o eRku je pravda a i nadále si to myslím dál, bohužel XR mě uchvátilo. I přesto, že některé věci jsou na eRku lepš...í ale emoce jsou emoce a já jsem z XR v pasti Asi neodolám a jsem sám na sebe zvědavý, jak tohle dopadne a jak dlouho bez XR-ka vydržím. Tak kdybyste měli kluci / holky zájem o tuhle červenou krásku, napište ...

kardu
kardu napsal 28.09.19 v 18:49 10b.

Krásne moto a v tej červenej úplne úžasné. Taktiež pokukujem po S1000XR, ale zatiaľ vyhráva boxer. Želám veľa km bez nehody.

Pedl
Pedl napsal 23.08.19 v 20:30 10b.

Pěkný kousek

Jirka009
Jirka009 napsal 18.08.19 v 20:51 10b.

Pěkný R-ko. Jak to budeš řešit s quickshifterem. Nabízí to přímo BMW nebo to budeš řešit jako pomocí Healtech electronics?

Jacubson
Jacubson napsal 17.08.19 v 15:50 10b.

Moc hezká motorka Taky jsem měl Kacko a tenhle přestup chválim

StB
StB napsal 17.08.19 v 12:14 10b.

Krásnej kousek. Jezdil jsem na novější R1250R a bylo to excelentní svezeni a tohle je určitě stejné. Na moje potřeby na tom trochu fouká, ale ten zážitek za to stojí. Ať slouží.