Aprilia RSV 1000 R (2005)

Vlastník Dablicek200Mph
Vloženo 12.8.2019
Aktualizováno 18.6.2022

Vloženo: 28.07.2022, Uskutečněno: 28.07.2022, Stav tachometru: 65447 km, Zhlédnuto: 14x

Novou řetězovku už máme doma nějakou chvilku.
V plánu je výměna před cestou. Nějak totiž nevěřím, že rozeta vydrží další 3k.
Navíc konečně můžeme ještě nahodit převod trošku víc do síly.
Původní plánovanou konfiguraci -1/+3 hážu za hlavu a k doteď ježděné -1/0 uvažuji o přihození jenom jednoho zubu dozadu. V pomalých zatáčkách to sice bude jen lehčí zlepšení, ale chci aby dvojka dál pobírala i ty středně rychlý.
Odpadá tím řazení navíc.
Nicméně se ukazuje, že -1 vpředu dělá moc velkou paseku a vodítku ani kyvce se to vůbec nelíbí. Takže předek bude standart a nažene se to rozetou +4.

Dál musíme vyřešit jeden nečekaný problém - ucházející zadní ventilek, který se s námi nadobro loučí o víkednu na Laudonu. To bylo ródeo.
Na výjezdech stejný vzrůšo jako na shnilé kocápce uprostřed bouře.
A hned (zase tak rychle to nebylo) se na jeho místo stěhuje kousek hezky do strany.

Jdeme mrknout na K&N. Už je to nějaký čas v plánu, tak šup šup.
No, tak tohle někdo nečistil už celá staletí, nejspíš. Ani namazaný není.
Hmmm... napravujeme.
Doufám že motoru chutnalo, hladový určitě nezůstal.

Co takhle mrknout na desky?
Ty vole!!! Ještě že jsem na ně kouknul. S těma bych asi nedojel. Ani ne milimetr po 4k v ostrým tempu. No, tak tohle bude problém!
...Ehm... jak že je na tom ta druhá??? Smůla brouku, tyhle desky teď potřebujeme jinde.

Hele řetěz je moc dlouhý. Paráda, jdeme porcovat a dva články se s námi nadobro loučí. Ještě by to chtělo. Bohužel jsem vyplácal už všechnu tu mazlavou kejdu co byla ke spojce. Naviděnou příště.

Doplňujeme všechny provozní kapaliny na maximum, ale i tak se s námi sveze i litřík oleje.

Další k řešení je uchycení mobilu.
Volíme nejrozpočtovější variantu - nalepovací cosi od Oxfordu k rovným povrchům. Improvizujeme hezky s přísavkou ke GoPro a jeden nacvakávací držák zbrousíme do hladka. Rovný povrch jak vyšitý.

Vůbec poprvé s sebou radši beru trocha nařádí a brzdovky.
Ano, každých 600 km je třeba odvzdušnit spojkovou pumpu.
A taky kdyby potřeboval dopnout řetěz. Až se divím co se dá všechno narvat do krovky.
Bereme i origo nářadí z 02ky.

• Menší servisní

Po zimě nás čekal výlet do servisu na menší předsezónní přípravu. Počasí nám přálo, takže z čisté motorky jsem dovezl zajebanou hrůzu. Nic velkého v plánu nebylo. Klasika jenom ventily a ty prkotinky kolem. A že se

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.04.2023
    Uskutečněno: 16.04.2023
  • Ježíšek

Že má Santa dílnu na Severním pólu je už všeobecně známo. No a Ježíšek? Ten ji má v Bohumíně. :-P Fakt. Já ji viděl. ;-)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.12.2022
    Uskutečněno: 24.12.2022
  • Rodinná sešlost

Když jsou ty Vánoce, rodina má být prý pohromadě. ;-)

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.12.2022