Kawasaki Zephyr 550 (1993)

Vlastník Zephyr19
Vloženo 28.7.2019
Aktualizováno 28.7.2019

Kawasaki Zephyr 550 , krásna japonská klasika.

První dojmy - motorka mi padla hneď do ruky , sama sa naklápa do zákrut vďaka nízkemu ťažisku, motor je dostatočne pružný na akceleráciu stačí radiť 5. 6 prevodový stupeň a ide po plyne.

Motorku bych doporučil pro - menšie postavy , začiatočníci , do výšky postavy 175-178 cm

Doplňky na motorce - vyhrievané rukovate, padáky, predný štít

Blízko 50. roku môjho života som si pridelil tohto krásneho Zephyra a stal sa zo mňa po 25 rokoch opäť motorkár .Páčila sa mi pre svoj klasický vzhľad ,žiadne zbytočné plasty, svetielka ,ten 4 valcový vzduchom chladený motor vyzerá úžasne.Je vhodná pre menšie postavy a začiatočníkov aj pri váhe cca 180 kg sa dá dobre s ňou manipulovať. Motorku sme doviezli z DE,vo veľmi zachovalom stave bola po kompletnom servise ,nová baterka, vyčistené a nastavené karburátory, nastavené ventile, vymenené guferá a ložiská prednej vidlice, posledné roky ju vlastnila žena takže žiadne veľké opotrebenie. Má najazdené 52 500 km z toho som už ja najazdil cca 1500 km. Vymenil som akurát pneumatiky , tie pôvodné už mali 7 rokov tak som nechcel riskovať a ešte sviečky dal som NGK irídiové , motor lepšie štartuje a má kľudnejší voľnobeh čo je u tohto motora dosť dôležité , primárna reťaz sa za studena ozýva ale keď je zohriata tak si len tak pradie. Každé zvezenie mi robí radosť a keď niekde zastanem medzi motorkármi vzbudzuje Zephyr veľký obdiv.

Primoška
Primoška napsal 29.07.19 v 05:56 10b.

Čadil
Čadil napsal 28.07.19 v 22:21 10b.

S-fogy
S-fogy napsal 28.07.19 v 21:38 9b.

co dodat - denní nájezd do 380 km , novějším šestkám to nestačí , ale o tom tahle kategorie přece není