SYM Joymax 125 (2019)

Vlastník misoP
Vloženo 8.7.2019
Aktualizováno 21.3.2022

Super stroj na cestu do prace a výlety po okolí.

Motorka koupena od Skutre BA - Profesionalny pristup, kupil som aj bundu, prilbu, zamok...

SYM CruiSym 125: Bol o 440 e drahsi
SYM Joymax 125: Bol to model Joymax New125, uz sa jednalo o dopredaj, nedal sa novy objednat.

První dojmy - Nikdy som na motorke nesedel, takže začiatky boli opatrne, ale po par minútach som ho dostal do rúk a všetko išlo úplne v pohode, jednoducho.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého kto chce skoro bez starostí a s min. nákladmi jazdiť. Nie je pre úplne útlu ženu, je dosť veľký a ťažký na manipuláciu na mieste.

Doplňky na motorce - Mam objednaný držiak na telefón, tak snáď už príde. :)
Potom doplním fotku.

Skúter som kupoval hlavne na cestu do práce a z práce a samozrejme len tak pre radosť. Všade sa už vo veľkom rieši spoplatnené parkovanie a spotreba na aute 7,4 tiež nie je to pravé :)
Keďže jazdím cca 35 km tam a 35 km spať, musel to byt stroj, ktorý v pohode / v rámci možnosti / zvládne aj krátky presun po diaľnici, nebude tam veľmi fúkať, pršať a pod.
A keďže nemám vodičák, rozhodoval som sa len v kategórii max skútrov v triede 125.

Povodne som sa rozhodol pre JOYMAX NEW 125i ABS + START / STOP, no tento stroj sa už nedal objednať. / nechápem, prečo je stále na oficiálnej stránke /
Ako druhy prišiel na rad tiež SYM CRUiSYM 125i ABS, no nakoniec som zobral novinku roka 2019 JOYMAX Z 125i CBS. Iné značky som viac menej ani nepozeral. Na Kawasaki J si neviem natiahnuť nohy, Forza a Xmax sú drahé, Burgman ma malo kW. Chcel som max co môžem mať.
A osud bolo, ze zrovna červený mali na predajni. /Mala dcérka chcela "červenú džindžu" :D/ No Kawa Ninja to síce nie je ale aj tak sa jej paci :D

Mam ho asi dva týždne, za ktoré som najazdil skoro 1000 km a už môžem aspoň trosku zhodnotiť.
Jazdi výborne. Veľa ludi ma odrádzalo: to je slabé, pomalé, to ani auto nepredbehneš a pod. Je to hlúposť, pokiaľ chcete jazdiť podla predpisov cca 100 km/h ničoho sa nebojte. Max rýchlosť je vraj 120, neviem ešte som neskúšal, je v zábehu. Potom otestujem.
Najlepšie sa samozrejme cíti v meste a na okreskách, diaľnice sú nuda. Tam idem len keď sa ponáhľam.
Je krásne ovládateľný, jednoduchý, žiadne technologické hlúposti ako zrkadlenie telefónu, bez-kľúčový štart, elektrické plexy to samozrejme nemá. A ani nepotrebuje.
Určite neľutujem kúpu.
Štítok je nastaviteľný, no musí sa použiť náradie. Je to otázka max 5 min. Ma dve polohy, no ani v hornej polohe nie je pre mňa dosť vysoko. Mam 188 cm. V lete to prežijem, na jeseň budem musieť kúpiť väčší.
Kufor je obrovsky, vraj sa tam dajú dve prilby. To som neskúšal, ja tam zmestím všetko co potrebujem. Keď začneme jazdiť dvaja a dlhšie trasy možno prikúpim topcase.
Podvozok podla mňa super, zadok sa dá aj nastaviť, no to som ešte neriešil.
V oficiálnych materiáloch píšu že ma zvýšený uhol náklonu v zákrutách a umožňuje razantnejšiu a športovejšiu jazdu. Tak snáď to tak aj bude :D

Spotrebu zatiaľ neriešim, určite je menšia ako na aute.
O dva dni ma čaká prvý servis po 1000 km, tak potom doplním, ako som dopadol.

kývaj
kývaj napsal 03.06.21 v 17:30 9b.

Ahoj Miško. Skútrik je nádherný. Ak ti môžem poradiť, pred tým, ako kúpiš vyššie plexi, najprv vyskúšaj "deflektor na plexi" ako doplnok, ktorý sa dá domontovať na pôvodný štítok. Malo by to pomôcť tvojej vysokej postave a ušetríš peniaze, ktoré by si možno zbytočne dal za vysoké plexi. Deflektor je podstatne lacnejší a dá sa na Wish -i kúpiť za cca 15 Eur.

rastopaz
rastopaz napsal 14.08.19 v 14:56

nazdarek,

pravou nohou.
s maxom spokojny na max. su drobnosti, co prekazaju, ale inak super

misoP
misoP napsal 26.07.19 v 10:42

Ono sa tazko zdravi, ked ta prdbieham, sorry, dnes som si konecne vsimol co to mas za model. Ako si spokojny s maxom?

rastopaz
rastopaz napsal 26.07.19 v 10:29 5b.

nazdarek,

este tak cestou do práce pozdraviť, odzdraviť a potom možno budeš skutrista

marin35
marin35 napsal 11.07.19 v 07:05 10b.