SYM Joymax 125 (2019)

Vlastník misoP
Vloženo 8.7.2019
Aktualizováno 9.7.2019

Super stroj na cestu do prace a výlety po okolí.

Motorka koupena od Skutre BA - Profesionalny pristup, kupil som aj bundu, prilbu, zamok...

SYM CruiSym 125: Bol o 440 e drahsi
SYM Joymax 125: Bol to model Jozmax New125, uz jednalo o dopredaj, nedal sa novy objednat.

První dojmy - Nikdy som na motorke nesedel, takže začiatky boli opatrne, ale za par minútach som ho dostal do rúk a všetko išlo úplne v pohode, jednoducho.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého kto chce skoro bez starostí a s min. nákladmi jazdiť. Nie je pre úplne útlu ženu, je dosť veľký a ťažký na manipuláciu na mieste.

Doplňky na motorce - Mam objednaný držiak na telefón, tak snáď už príde. :)
Potom doplním fotku.

Skúter som kupoval hlavne na cestu do práce a z práce a samozrejme len tak pre radosť. Všade sa už vo veľkom rieši spoplatnené parkovanie a spotreba na aute 7,4 tiež nie je to pravé :)
Keďže jazdím cca 35 km tam a 35 km spať, musel to byt stroj, ktorý v pohode / v rámci možnosti / zvládne aj krátky presun po diaľnici, nebude tam veľmi fúkať, pršať a pod.
A keďže nemám vodičák, rozhodoval som sa len v kategórii max skútrov v triede 125.

Povodne som sa rozhodol pre JOYMAX NEW 125i ABS + START / STOP, no tento stroj sa už nedal objednať. / nechápem, prečo je stále na oficiálnej stránke /
Ako druhy prišiel na rad tiež SYM CRUiSYM 125i ABS, no nakoniec som zobral novinku roka 2019 JOYMAX Z 125i CBS. Iné značky som viac menej ani nepozeral. Na Kawasaki J si neviem natiahnuť nohy, Forza a Xmax sú drahé, Burgman ma malo kW. Chcel som max co môžem mať.
A osud bolo, ze zrovna červený mali na predajni. /Mala dcérka chcela "červenú džindžu" :D/ No Kawa Ninja to síce nie je ale aj tak sa jej paci :D

Mam ho asi dva týždne, za ktoré som najazdil skoro 1000 km a už môžem aspoň trosku zhodnotiť.
Jazdi výborne. Veľa ludi ma odrádzalo: to je slabé, pomalé, to ani auto nepredbehneš a pod. Je to hlúposť, pokiaľ chcete jazdiť podla predpisov cca 100 km/h ničoho sa nebojte. Max rýchlosť je vraj 120, neviem ešte som neskúšal, je v zábehu. Potom otestujem.
Najlepšie sa samozrejme cíti v meste a na okreskách, diaľnice sú nuda. Tam idem len keď sa ponáhľam.
Je krásne ovládateľný, jednoduchý, žiadne technologické hlúposti ako zrkadlenie telefónu, bez-kľúčový štart, elektrické plexy to samozrejme nemá. A ani nepotrebuje.
Určite neľutujem kúpu.
Štítok je nastaviteľný, no musí sa použiť náradie. Je to otázka max 5 min. Ma dve polohy, no ani v hornej polohe nie je pre mňa dosť vysoko. Mam 188 cm. V lete to prežijem, na jeseň budem musieť kúpiť väčší.
Kufor je obrovsky, vraj sa tam dajú dve prilby. To som neskúšal, ja tam zmestím všetko co potrebujem. Keď začneme jazdiť dvaja a dlhšie trasy možno prikúpim topcase.
Trochu na nom boli zadok, ale to nebude problém sedla ale skôr mojej veľkosti. Mam dlhé nohy a stále sa mam tendenciu tlačiť co najviac dozadu. Mohol byt ešte o pár cm dlhší :D
Podvozok podla mňa super, zadok sa dá aj nastaviť, no to som ešte neriešil.
V oficiálnych materiáloch píšu že ma zvýšený uhol náklonu v zákrutách a umožňuje razantnejšiu a športovejšiu jazdu. Tak snáď to tak aj bude :D
Samozrejme na jamách poriadne nakope.

Spotrebu zatiaľ neriešim, určite je menšia ako na aute. No čo som trošku prekvapený, neviem či to je chyba alebo to tak proste je, keď ho aj natankujem do plna, neukazuje plnú nádrž. Vraj to je také bežné, orientačné. Tak uvidíme.

O dva dni ma čaká prvý servis po 1000 km, tak potom doplním, ako som dopadol.

marin35
marin35 napsal 11.07.19 v 07:05 10b.

TomRo
TomRo napsal 10.07.19 v 19:48 10b.

tak ať dobře jezdí, asi to kvůli parkování budu muset taky řešit ještě skútrem

mamaha
mamaha napsal 08.07.19 v 21:29 10b.