BMW R 1200 R (2018)

Vlastník Garyhon
Vloženo 5.6.2019
Aktualizováno 31.1.2021

Skvělá univerzální moto pro každý den

První dojmy - Motorka táhne skvěle od volnoběhu. Je to mé druhé R1200Rko. (předtím vzducháč r.v. 2009) a motorka táhne o dost lépe. Podvozek mi vyhovuje o mnoho lépe (USD vidlice). než předchozí telelever.

Motorku bych doporučil pro - Pro alespoň trochu vyježděné jezdce ale hlavně jako každá jiná motorka pouze pro lidi co to mají v hlavě srovnané a v provozu přemýšlí 3 tahy dopředu

Na motorce mám najeto zatím asi 3 tis km. Skvěle akceleruje, skvěle brzdí. jen ochrana před větrem není úplně idální. zkoušel jsem 700km v jednom dnu a to už je člověk opravdu ztahaný.. ale myslím si že 450 - 500 km denně se na ni dá. Mám dokoupené větší plexi od puigu + extra deflektor a je to o trochu lepší.

Motorka pohodlná i pro 2 a sedlo je tak akorát ani měkké ani tvrdé. Manželka si zkrátka nestěžuje a víc mě moc nezajímá :D Oproti předchozímu modelu je i sedlo lepší že "batůžek" neklouže dolu při přejetí nerovnosti, akcelerci, brždění.

Nejsilnější devizou motorky je podle mne podvozek. Přijde mi že je to devizou všech motorek BMW. mám ESU 2 která skvěle funguje. Většina hmotnosti je díky koncepci motoru (boxeru) dole a skvěle se vodí i v nižších rychlostech.
Motorka má seriově 92kw což je tak akorát. podle mě jedna z nejzábavnějších motorek do zatáček co jsem kdy měl/zkoušel. Pokud chce někdo jezdit dálky, rovně a nad 200 kmh kupte si jinou motorku.
motorka je poměrně nízká a díky nízkému těžišti člověk nemá takový strach motorku pořádně naklopit... ovšem bacha.. hlásiče na stupačkách se ozývají... aby člověk neobrousil válce :D

vopák
vopák napsal 02.02.21 v 09:43 10b.

Parádní mašina..užívej

zdalis
zdalis napsal 05.06.19 v 21:39 10b.