Suzuki GSX-R 600 (2006)

Vloženo 3.6.2019
Aktualizováno 14.1.2021

výměna těsnění pod hlavou

Vloženo: 09.09.2019, Uskutečněno: 27.07.2019, Zhlédnuto: 30x

Inu tak se mi stalo, že mi po vyjíždce vyletěla voda z chladicě přes expanzku ven. Výměna víčka nepomohla, takže šlatný těsnění pod hlavou. S 60k+ na tachu už se to dá pochopit, nic nevydrží věčně.
Tak začalo obvolávání servisů po Praze a okolí. "Nejdřív za měsíc", "nejdřív za 2 měsíce", "zkuste to po vánocích", "to neděláme", a nebo co mě pobavilo: "Těsnění pod hlavou? To nemá cenu opravovat, to si sežeňte novej motor, to máte s těsněním novou hlavu, nový rozvody, možná pístní kroužky.. to vás finančně zruinuje."

V tu chvíli jsem se rozhod že to udělám sám, chvíli před dovolenou, tak přece nebudu končit sezonu kvůli takový blbosti, když to dokážou jiní, tak to zvládnu taky.
Servisní manuál mám, tak jsem si našel návod na gsxr foru a šlo se na věc. Během soboty rozebráno, objednáno těsnění, v pondělí odevzdána hlava k zabroušení klukům z JUMi, do pátku hotovo i s výměnou gufer ventilů a během dalšího víkendu poskládáno.

Jedinej problém se vyskytl když jsem při skládání nedával pozor a olejovou trysku k napínáku jsem dal obráceně, takže to pak přes napínák netěsnilo. Ale na to se brzo přišlo a snadno vyřešilo.

Od výměny najeto přes 1000 km a vše šlape jak hodinky. A to jsem ani nemusel měnit motor, ani mě to finančně nesložilo

PS: vše uděláno s motorem v rámu, o čemž někteří tvrdili že je naprosto nemožné udělat

TTTony (0) napsal 12.09.2020 v 10:14

Dobra prace a zpravny rozhodnuti. . Jsi sikovnej

W_P (0) napsal 10.09.2019 v 21:59

Děkuji všem za pochvalu Když jsem do toho šel tak jsem neměl co ztratit, maximálně něco podělám a už bych si letos moc nezajezdil, nebo čekat měsíce na volný servis, a pak kdovíjak dlouho než to udělaj? To bych byl na stejno. Kdo nic neriskuje, nic nezíská

context (7) napsal 10.09.2019 v 18:50

krásná práce

joker.j (1) napsal 10.09.2019 v 14:03

Chválím, že ses do toho pustil sám a úspěšně to zvládnul

Hříbek (59) napsal 10.09.2019 v 08:49

Paráda co si člověk sám neudělá, to nemá chválím za přístup "hlavně se z toho neposrat a zkusit to"

Zub47 (2) napsal 10.09.2019 v 06:37

• výměna heftu

To si tak z nudy projíždím zahraniční gsxr fóra a spousta lidí si tam chválí levnou a rychlou úpravu. A to použít heft z R6. Proč? Protože díky většímu vodícímu kolečku je z 0 na plnej potřeba 72° místo standartních 90°

Vloženo: 21.11.2019
    Uskutečněno: 17.09.2019
  • výměna svíček

Pohoda, klídek, tabáček a za hoďku hotovo.

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.07.2019
    Uskutečněno: 10.07.2019
  • dosavadní práce

Zpětně: 2018 březen výměna oleje s filtrem, výměna alternátoru duben - výměna regulátoru (čína), baterie květen - výměna destiček červenec - výměna chladící kapaliny srpen - nová řetězovka 2019 březen - repase v

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.06.2019