BMW R 1150 GS Adventure (2005)

Vlastník MrJekill
Vloženo 30.5.2019
Aktualizováno 30.5.2019

BMW je láska na celý život a pokud BMW, tak nejlépe staré poctivé GS. Jsem cestovatel, co každý rok skoro objede planetu

Honda XL 1000V Varadero: Hroch je hroch :-)
Honda CRF1000L Africa Twin: Už jsem měl až moc strojů zn.Honda.........

První dojmy - Mašina padne hned do ruky, má výborný zátah prakticky od volnoběhu až k červenému poli na jakýkoli kvalt. Vynikající brzdy. Super podvozek. Díky teleleveru se motorka ani při intenzivním brždění nenoří. Nízko těžiště, takže větší váha hned po rozjezdu zmizí a v zatáčkách není problém brousit kolenní slidery

Motorku bych doporučil pro - Motorka pro opravdové a zkušené cestovatele

Doplňky na motorce - Padáky vlastní výroby, nerez kryty světel a chladiče,kufry, přídavná světla Hella, xenon světlomet s automatickým seřizováním výšky a mnoho dalšího

Jezdím od pěti let, takže dooost dlouho. Lítal jsem už na kdečem od minibiků po cruisery H-D.
GSo byla jasná volba už dlouho, ale donedávna se mi nepodařilo narazit na starší stroj (nový kalkulačky nacpaný elektronikou nechci), který by byl v takovým stavu, že před ním sednu na prdel.
Jízda a dynamika super a je jedno, jestli jedu sám, s manželkou, nebo klidně najednou stěhuju celou chatu i s udírnou.
spotřeba dlouhodobě kolem 5,5l/100km
Poruchy za posledních 40tis km žádné. jen běžná,ale důkladná údržba.
Motorka má raději silnice, ale s obutím do terénu není problém i těžší off, kde by ale mohla být podstatně kratší jednička, aby se v terénu nemuselo furt pomáhat spojkou.
Na cestování neznám lepší a univerzálnější stroj