motopark_kveten

Yamaha NMAX (2019)

Vlastník Marvesek
Vloženo 15.5.2019
Aktualizováno 19.5.2019

Bílej, malej, tichej, svižnej skútr. Na skupinu B. čuchám pocitů motorkáře.

Motorka koupena od Motomo (Hustopeče)

Honda PCX 125: Honda se mi tak moc nelíbila, absence kotoučový brzd a ABS na obou kolech, a prý jede hůře. Výstražné ani 12v nepotřebuju.

První dojmy - Motorka se mi dobře řídila, připadalo mi že držím moderní silnější motorku. Posed mi přešel trošku z kopce dopředu a řídítka níže. Chybí mi otáčkoměr.

Motorku bych doporučil pro - Pro chlapy a jejich ženy

Doplňky na motorce - Yamaha brašna mezi nohy 18l

Přední část je nejpovedenější. Po nastartování tiše chrochtá. Večer krásně osvětluje cestu. Brzdí se jen málo ubráním plynu silně zpomaluje, přestane a dojedete 2 m na volnoběh. Když přejedete díru víte o tom! Přijde mi že zadek je moc tvrdý. Toje asi u skůtru normál. Ovladatelnost je super. Po 50 km jsem měl pořád pohodlí. Zrcátka mi nepřijdou malé, pro mě dostačující a vkusná.

Marvesek
Marvesek napsal 18.05.19 v 20:57

AHOJ
Tak mám za sebou výlet z Brna do Žďáru nad Sázavou.

Po dojezdu mám 350 km na moto. Jel jsem přes Tišnov. 60-70 km/h je pro osobáky velký problém naštěstí byl provoz malý. S motorkou jsem si hrál, maximálně půl plynu a časté zpomalování.
Zadek jsem cítil už při cestě tam, nemůžu si pomoci přijde mi sedlo nakloněné a malé (nebo mám prostě velkou prdel, měřím 180 cm a mám 85 kg) při cestě nazpět už to bylo nepříjemné. Není to jak z kola po protažení už o něm zase nevíte.
Motorka jela skvěle, zatáčky projíždí jak raketa. Do kopce funí, jsem sám zvědav jak to pojede s plným plynem. Brzdí na 1. Po dojetí tam i zpět mi nepřišla extra hodně zahřátá. Znovu chválím zrcátka! Spolu s řídítky opravdu pěkné. Úložný prostor mi stačil na 2. helmu, vajíčka, celou buchtu, lékarničku, a nějaké další maličkosti.

S moto jsem zatím velice spokojený.