SYM Symphony 125 (2019)

Vlastník WobRetnuh
Vloženo 23.4.2019
Aktualizováno 2.7.2019

Můj černý kamarád pro zábavu i dopravu

Motorka koupena od Sym-Praha

Honda Vision 110: Slabší motor, vzadu buben

První dojmy - Motorka jede klidně a poměrně pohodlně. Má ostré brzdy a trochu tvrdé sedlo. Pro mou robusní postavu malá zrcátka, špatně vidím dozadu.

Motorku bych doporučil pro - Do města i po okolí v pohodě.

V mládí jsem jezdil na Mustangovi (Jawa 50 typ 23). A nějak mi to chybělo. Jelikož nemám řidičák na plné moto tak jsem vybíral mezi skútry. Po dlouhém váhání jsem zvolil poměr cena/výkon Sym Symphony ST 125 i AC.

Hned jak jsem si ji vyzvedl jsem jen na Velikonoce na chatu. Jelikož je v záběhu tak jsem ji musel šetřit a cesta se trochu vlekla, ale ne proto že by stroj nechtěl jet rychleji to já ho držel zkrátka.

Rozjezdy i kopec v pohodě i přes mou váhu (cca 110 Kg)
Zatím mám najeto asi 220Km časem doplním.

Můj první dojem je pozitivní. Uveze mne to i do kopce (to Mustang nedal). Má velmi ostré brzdy. Pokud je hodně děravá silnice, tak to není moc příjemné ale není problém.

Pod sedadlo se mi v pohodě vlezla otevřená přilba.
Čitelnost tachometru dostatečná.

Už se těším až ho zajedu a budu mu moct trochu zatopit

Zkušenosti po 1000 Km
Takže mě jízda tak chytla, že už za měsíc a půl jsem nalítal 981 Km a musel jsem na první garančku a výměnu oleje. Výměna oleje v motoru i převodovce + kontrola byla za 1000Kč.

Co se týká prozatimních zkušeností, tak vše funguje jak má. Absolvoval jsem krátké cesty po Praze i delší výlety mimo (nejdelší 210 Km, za odpoledne.) Max. rychlost cca 105Km/h tacho (92 Km/h GPS). Spotřeba cca 2,6l/100 Km.

Musím znovu pochválit brzdy už mi několikrát pomohly. Zatím jsem zcela spokojený.
Další garančka mě čeká za 3000Km, takže pak doplním další info.

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 26.04.19 v 20:56

No něco jiného je v návodu k použití a něco jiného mi řekli. Takže v návodu je první výměna oleje po 300Km, ale při koupi mi řekli při 1000Km. Z toho jsem trochu zmatený

puffybodie
puffybodie napsal 25.04.19 v 07:08 7b.

Zlepsili uz servisni intervaly nebo to je porad co 3000km?