SWM Silver Vase 440 (2019)

Vlastník Rajce2
Vloženo 1.4.2019
Aktualizováno 3.10.2020

Čínská Italka poháněna kopií starého Japonského motoru a to vše připomínající současnou úroveň Českého výrobce :)

Motorka koupena od Divamotos - Alcorcón, Madrid

První dojmy - Je to takovej větší Simson - a proto se mi to asi tak líbí. Jednoduchý, lehký, ovladatelný, do lehčího terénu s tim taky půjde zabrousit a navíc to nový stálo tak strašně málo, že to nešlo nekoupit :)
Více info v Deníku motorky.

Motorku bych doporučil pro - pro každého, kdo ještě/už nepotřebuje max výkon, krouťák, ani rychlost

Doplňky na motorce - Přemostěn vypínač stojánku, jelikož motorka nezůstala nastartovaná ani s neutrálem a člověk jí tak po ránu musel během zahřívání pridržovat nebo na ní sedět.

Závažíčka kvůli vlezlým vibracím na delších cestách. Chtělo by to ještě aspoň i nějaký tlustší nebo gelový hefty.

Pokud si moto nechám budu uvažovat o kvalitnějších vidlích, protože dost často zabrousíme do terénu a ty současný jsou takový...no...čínský ?

Chtěl jsem jezdit po městě, mimo město, silnice, mimo silnice, blízko, daleko. Chtěl jsem, aby to bylo lehký, nový, (ideálně levný) a lahodilo mému oku.

Více info v Deníku motorky.
..nebo občas koukněte na YouTube (viz videjko níže)

Znovuzrozenou značku SWM jsem objevil na YouTube kanálu Jednoustopou , kde jsem zahlídl test Superdualu a hned začal pátrat. Nakonec jsem za super cenu narazil na naháče Silver Vase a taky zjistil, že prakticky nikde nejsou žádný uživatelský recenze, zkušenosti ani testy a řekl si - tak jednou budeš první, třeba to pomůže i dalším zájemcům. A tak jsem zajel do obchodu, okouk, projel, zaplatil...a za 14 dní odvezl.
Ano, ta kombinace Číny s Itálií mi připomíná, jak když Burns v Simpsnech měl tolik nemocí, že se žádná z nich nemohla naplno rozjet :) Ale je to nový, se zárukou, tak snad mě to pár desítek tisíc kilometrů povozí, ne?

Jelikož jsem tu zatím jedinej majitel,budu se snažit psát Deník motorky a snad přidám i nějaký ty videa.

Rajce2
Rajce2 napsal 26.08.20 v 11:43

Všechno v pohodě, ale jelikož tu mám hodně možností na off-road pojezdy, tak jsem ještě přikoupil XT660 a na SWM jezdím do práce a kolem komína.

cunado
cunado napsal 07.06.20 v 09:31 9b.

Už dlouho žádné novinky, zajímaly by mě další zkušenosti s tímto zajímavým strojem.

raid
raid napsal 14.12.19 v 14:09 10b.

Fakt pekna motorka, ty predni vidle opravdu vypadaji dost ponorene, ale co se mi libi je ten vejfuck. Oproti tem strasidelnym katakum u nasi Jawy se je tady podarilo schovat (predpokladam,ze to katalyzator ma,kdyz se to prodava v nasi ubergrubergreen Evrope), ale hlavne to neni udelane tak stupidne na efekt jako u Scramblera od Triumphu, kde ty svody nejen prekazi,ale i zdatne hicujou.
Recenze i denik super, pis vic a nekdy zavolej, pripadne posli balicek

Rajce2
Rajce2 napsal 14.10.19 v 12:40

SV-DR: Já mám teď najeto kolem 5000 km a stav s neutrálem se nezměnil, jinak ale vše šlape dobře. Zátah to má opravdu slušnej, ale furt je to malej naháč, takže moc přes těch 120 km/h to nehonim, neni to příjemný ani pro jednoho z nás :)
K těm vibracím - taky jsem si nejdřív řikal, že je to kec nějakejch slabochů (měl jsem předtim 660ccm jednoválec, tak můžu srovnat), ale fakt je, že po delší projížďce prolezou vibrace pěkně pod kůži. Po 2,5tis tripu mě brněly prsty na rukou i nohou ještě tejden, bejt chirurg, tak jsem skončil :D

PS: abych se opravil s tim neutrálem - napsal jsem to přesně obráceně, z dvojky jde v pohodě, z jedničky prakticky vůbec.

SV-DR
SV-DR napsal 06.10.19 v 15:08

Nedávno som skúšal Silver Vase 440 zo 16 000km a neutrál šiel radiť krásne aj z jednotky aj z dvojky , prevodovka fungovala dobre. Dokonca ma prekvapil jej ťah , čakal som že to bude slabšie , bolo to také XTéčkové,na 120km/h ručička vyletela rýchlo .
Niekto sa sťažuje na vibrácie , mne sa zdal motor pekne hladký, vibroval skôr pri podtočení na 5.stupeň pri 3500 otáčkach