Harley Davidson FLHE 1340 Heritage custom (1996)

Vlastník Křesťan
Vloženo 20.2.2019
Aktualizováno 13.12.2020

Končím s HD vracím se k Yamaze

Vloženo: 12.12.2020, Uskutečněno: 05.09.2020, Zhlédnuto: 34x

Po dvou letech v sedle amerického parníku jsem dospěl do bodu, kdy bylo potřeba se rozhodnout jak dál. Buď mašinu odstrojit a udělat z ní ošuntělého Bobbera (s tím jsem jí vlastně kupoval) a nebo jí prostě prodat. Varianta, že na ní budu jezdit dál tak jak je nepřicházela v úvahu. Stoj mi po ergonomicky nevyhovoval, a já si stále říkal, že až do toho jednou říznu, udělám to pořádně a podle sebe. Manželka na tom taky jezdit nechtěla, hlavně kuli vibracím, váze, a rukama nad hlavou, Pořídil jsem tedy i přijatelná řídítka, ale na jejich instalaci nikdy nedošlo. Radikální změnu jsem stále oddaloval. Možná to bylo i proto, že stroj z roku 1996 byl v krásném původním stavu a bylo by my ho líto zprznit. Na začátku prázdnin jsem si dal inzerát, že je motorka na prodej za 209 tis. ale dlouho se mi nikdo normální neozval. Říkal jsem si že za utžený peníz bych mohl koupit manželce Triumpha Thruxtona a nebo Kawu W650. Tím bychom měli v garáži zase dva normálně pojízdné stroje. Motorku Harley-Davidson dokážu ocenit jako kus poctivé tradiční práce, ale ne jako jméno které má zvuk. Rozhodně mám dost sebevědomí na to, abych mohl dát HD pryč a osedlat zase JAWU A jak to dopadlo? Motorku jsem nakonec ani nepředělal, ani neprodal. Po nějaké době se mi ozval jeden kluk ze severu, co se mu Softail moc líbil a nabídl my výměnou svého černého Sportstra Forty-eight. A protože jsem stejně hledal především stroj pro Míšu, tak jsme si nakonec plácli. Když zmizel Softail začátkem září z garáže, uvěřila Míša, že jsem motorku prodal. Sportster stál u kamaráda a jeho existenci se mi podařilo utajit až do jejích narozenin. To bylo potom panečku překvápko. Já si začal mezitím shánět nové gumy na Dragstára na nadcházející sezonu. Ale jakmile člověk jednou přilne k tomu rytmu toho americkýho BigTwinu těžko ho ze sebe dokáže vypudit. Tak že když se na obzoru objevil jiný Softail dostatečně dojebaný a tedy i za hezké peníze, nenechalo mě to v klidu. Mám teď půjčený peníze od kámoše a reálně tady hrozí situace, že v porovnání s loňskem budeme mít v garáži místo jednoho Haryka nakonec dva.

PanCanaLL (14) napsal 14.12.2020 v 04:58

No teda, za mě parádní deal! Míše moc sluší Jak to jezdí?

1 reakce

Křesťan
Křesťan 17.12.2020 v 22:14

Není to primárně motorka pro holky, chce to "chlapský zacházení". Míša je ale nadšená a mě mrzí jen to, že no tom vypadám jak slon na kole

• Bláznivý víkend

Tak jsme si udělali víkend sami pro sebe. Na večer jsme přijeli do Štěpánovic u Klatov kde hrála CODA ROCK. Pár známých již bylo namístě, nálada přátelská s místními chasníky až rodinná. Spali jsme mezi stroji u potůčku

Vloženo: 21.08.2020
    Uskutečněno: 26.06.2020
  • Kafíčko v Radnicích

Měli jsme volno, bez dětí tak jsme vytáhli stroje a vyjeli jsme přes Chrást a Břasy do Radnic. Tam jsme se chvíli motali na náměstí než jsme na podruhé zaparkovali. To už jsme byli středem pozornosti. V cukrárně s výborn

Vloženo: 29.08.2020
    Uskutečněno: 02.06.2020
  • Pařba v Žihly

Krásný večer s grilováním v klubovně u kluků v Žihly. Sjelo se tam spousta přátel. Nálada byla povznesená. Moc jsem nepil a šel jsem si lehnout dřív, protože druhý den ráno jsem musel nastoupit do služby v Manětíně. Mot

Vloženo: 20.11.2019
    Uskutečněno: 19.10.2019