Simson S 51 Elektronik (1984)

Vlastník bulldogbiker
Vloženo 29.12.2018
Aktualizováno 8.4.2020

Simson je takový stroj času. Už se těším až se na něm svezu, tedy jestli ho rozpohybuji a udělám si na něj čas.
Mám ho od bráchy Martina, dal jsem mu za něj I phone 6 .
Fotky mého prvního Simsona nemohu najít, hrůza hledám je a oni nikde

Motorka koupena od Můj brácha Martin - Nic

První dojmy - Ani nevím co s ním budu dělat ale musel jsem ho vzít. Je to vzpomínka na minulost. Za komunistů nebyl Simson S51 k sehnání

Doplňky na motorce - Terénní gumy

V Liberci na rybníčku stála stará Mototechna a tam se za komunistů vozily Simsoni. Tenkrát jsme tam čekaly asi měsíc a půl ve dne i v noci. Bohužel jsme se Simsona nedočkali. Byla v tom tehdy pěkná černota, ten grázl šéf Mototechny dal jistě echo do skladu, ať Simsony nevozí že je venku mnoho čekatelů. Samozřejmě si chtěl Simi nechat pro své známé za úplatky. Brzy zjistím jméno toho vedoucího Mototechny Liberec a napíšu ho sem !!

Zde přikládám foto, ve spodním právem rohu je střecha tehdejší Mototechny.

Tak jsem Simsona natočil, chytnul hned na jedno šlápnutí.
Řeknu vám, to je zvuk, zvuk stroje času, zvuk bezstarostného života v patnácti letech ?. No prostě pohlazení pro uši i duši ?

No a zde jsem od kamaráda co prodával v Mototechně Liberec sehnal dobovou fotografií. Tímto také Vlaďovi děkuji.

Pohádka a tímto Símem je u konce. Dostal jsem totiž od dobrého kamaráda krásného Simsona s kompletní dokumentací a tohoto jsem za osmičku prodal dalšímu nadšenci.Ten se vrhnul do velké rekonstrukce celého stroje
Dám sem fotky jak teď vypadá Sím na kterého jsem já neměl čas.

Tak zde

hruso25
hruso25 napsal 01.01.19 v 13:14 10b.

Simson je kult. Za komančov v pätnástich nedosiahnutelný sen. Teraz moja leštenka a srdcovka.
Máš pekný stroj, len ho trošku preleštíť a na jar na víkendové výchádzky.

Targus
Targus napsal 01.01.19 v 12:21 10b.

Myslím, že ti rozumím.
Kdysi byl pro mne Simson ubohý, k ničemu se nehodící Němčour. Ovšem úplně stejně na tom byl Mustang, protože kdo chtěl být rovnoprávný člen naší "pinckové" komunity, ten prostě NEMOHL mít nic jiného, než Jawu 21 v jakémkoli technickém stavu, ovšem s naprosto nezbytnými polepy, obrovitou zástěrkou z rohožky a přizvednutým výfukem.
Ty nejmíň zhuntované dokonce onoho Simsona po rovině předjely, ovšem nesměl moc foukat vítr...
Ano, tenkrát nám bylo 15 a svět byl úplně jasný a přehledný...