Harley Davidson FLHTK Electra Glide Ultra Limited (2017)

Vlastník Janur
Vloženo 16.11.2018
Aktualizováno 6.4.2019

Pohodlie na kolesách, kultúra, pocit

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Ostrava (Moravská

První dojmy - Motorka ma prioritne prekvapila tým, že na to aký je to "vlak", tak je veľmi ľahko ovládateľná. Na mieste je samozrejme komplikovanejšie s ňou manipulovať, ale už aj v minimálnej rýchlosti sa tá váha stráca

Motorku bych doporučil pro - Pre kohokoľvek, kto nemá problém s váhou motorky.Vytiahnuť z garáže ju predsa len treba.(asi by som ju neodporučil 50 kg žieňaťu, ale nepodceňujem a verím že aj také majiteľky sú). Dá sa na nej ísť kochačka, ale aj sa vyblbnúť v zákrutách

Doplňky na motorce - Kesstech výfuky s klapkou, Vyššie riadidlá, vyššie dymové plexi, LED zadné svetlo, Screamin' Eagle otvorené sanie + brzda a doladenie výkonu

Dnes mám na motorke najazdených 28000 km. Cesty aj okolo komína aj dlhšie trasy(Chorvátsko, Rumunsko, Taliansko). Je to proste nádherný kus stroja. Absolútne pohodlie. Kde chalani na GS si už rovnali boľavé nohy po ceste, tam som ja vykladal nohy na predkopy , pridával volume na muzike a usmieval sa na okolie. A to mám 198cm a 130kg, takže som na nej trichu "naskladaný". Kamkoľvek prídeme, všetci obdivujú a fotia si. HD je proste kultúra.
Aby som ale len nechválil, samozrejme sú aj nedostatky. Napríklad za horších podmienok ako je dážď alebo prašná cesta som oproti GS ťahal za kratší koniec. S GS si mohli chalani viac "dovoliť" a tá motorka odpustí jazdcovi omnoho viac chýb ako HD. Hold okrem duálneho brzdenia a ABS je na HD všetko v rukách jazdca. Žiadna elektronika mu nestráži prdel.
Ako negatívum ešte spomeniem jeden nepekný zážitok, keď sa mi asi v 150-kde rozvlnila. Kombinácia rýchlosti na ktorú motorka nie je stavaná s veľkou prednou maskou spojenou s riadidlami a silného vetra ma vytrápila.
Nehovorím, že som už ako každý motorkár nepokukoval aj po iných strojoch(BMW K, Goldwing a podobne) a nezvažoval výmenu, ale zatiaľ som nenašiel nič, čo by mi nahradilo HD.

Drucko
Drucko napsal 06.04.19 v 23:15 10b.

Krasny stroj. To rozhodenie a vlnenie je charakteristicke pre vsetky HD s batwingom. Vela statsnych km.

Meggier
Meggier napsal 23.11.18 v 16:21 10b.

PSanec
PSanec napsal 17.11.18 v 12:35 10b.

Pořádnej americkej motocykl na supr cestování.Ty výfuky Kess Tech mám na HD CVO breakout,jsou bombový.Přeji jen pohodové km.

Pupi04
Pupi04 napsal 16.11.18 v 22:19 10b.

Mám kolegy motorkáře, kteří by neměnili za nic na světě. Tak jen kolama dolu 💯