Quadro 350D (2013)

Vlastník hilux
Vloženo 20.10.2018
Aktualizováno 20.10.2018

Zajímavá motorka, atraktivní, nepřehlédnutelná...

Piaggio MP3 500: Nevyhovoval mi vzhled
Gilera Fuoco 500: Nevyhovoval mi vzhled

První dojmy - Měl jsme strach z naklápění do zatáček, ale stačily první kilometry a perfektně mi to sedlo.

Dlouhé roky jsem sedlal skútry o objemu 50 a 125. Logicky jsem se chtěl posunout někam dál, proto jsem začal pokukovat po výkonnějším stroji. Čistě náhodou jsem narazil na tříkolky, které mě nadchly. Sice to nenaplňovalo moji představu plnohodnotné motorky, se kterou bych chtěl další roky jezdit. ale ten vzhled mě prostě uchvátil...
První volba byla Piaggio MP3 500, na které mi ale vůbec neseděl vzhled zadní části. U podobné Gilery Fuoco jsem se zase děsil toho sloního předku. Ze všech nejlépe pro mě nakonec vzhledově vyšlo právě Quadro 350. Sice se nejedná o italskou kvalitu, ale těch "mušek" na předchozích strojích bylo tolik, že jsem nakonec oželel i ten objem motoru a výkon.
Za mě jedinečná motorka. Vím - dost z vás podotkne, že se nejedná o řádný skútr, že to není ani motorka ani auto, že je to paskvil. Mě se ale líbí její sportovní vzhled, robustnost, pohodlí, svezení... a hlavně je to krasavice. Můžu říct, že se za motorkou lidé stále ohlížejí, že je zajímavá a atraktivní.
První dojmy ze dvou předních kol - měl jsem obavu ze zatáček, ale stačí motorce důvěřovat a nebát se náklonů. Pak to jde samo a bez sebemenších obtíží. Brzdy postačující, ale ještě díky Bohu nemusel řešit žádnou krizovku s ostrým dobržďováním. To by pak musel člověk těch 200 kilo zastavovat všemi třemi brzdami (dvě páčky a pedál u pravé nohy).
Na malé Aprilii 125 jsem byl na cestě značně přehlédnutelný, teď mě ale k mé potěše protijedoucí kolegové na silnějších strojích zdraví sami od sebe, což mi zvedlo ego (-:
Quadro 350D jsem koupil v říjnu 2018 od českého majitele, který s ní za prvních pět let najezdil sotva 5.500 kilometrů. Mě stačil týden a přidal jsem 800 kiláků. Děsně mě to na ní baví a mrzí mě, že sezona skončila...
Na cestě se chová poslušně, jde za plynem (nemám problém s předjížděním),ovládá se báječně. Na dálnici maximálka 130 km/h, což už ale není nic extra pohodlného. Jet se s tím takovou rychlostí sice dá, ale po nějaké době bych toho měl určitě plné zuby. Na klasickou cestu je luxusní.

zemakh
zemakh napsal 22.10.18 v 19:50 10b.

Dobrý ale znáte to -jezdit na skutru je jako souložit tlustou buchtu...je to legrace ale nesmí vás u toho nikdo vidět

elvis78
elvis78 napsal 20.10.18 v 08:21 8b.

No počkej, motorka to fakt není, to si přestřelil. Ale to neznamená že to je špatný koncept.

Rebel245
Rebel245 napsal 20.10.18 v 07:49 10b.

At tak ci tak je to extravagance a ja skutry mam rad , at slouzi dobre