Kawasaki VN 800 custom (2001)

Vlastník hippie2222
Vloženo 16.10.2018
Aktualizováno 1.11.2018

Shrnutí ke konci sezóny 2022 - dobíjení

Vloženo: 21.10.2022, Uskutečněno: 21.10.2022, Stav tachometru: 65300 km, Zhlédnuto: 31x

Celý ty čtyři roky, co ji mám, měla lehký problémy s teplým startem (2., 3., nebo až 4. pokus)m ale dalo se s tím žít. Letos na jaře se stalo, že to nešlo asi ani na desátej pokus, startér točil, ale motor neblafnul. Dokonce jsem ji pustil s kopce a ani prd, jenom jsem to uchlastal. Nechal jsem ji odpočnout a za půl hodina naskočila na první dobrou. Pak celý léto klid a na konci léta se to začalo zase zhoršovat, až jsem zase zůstal někde viset. Tam jsem si vyzkoušel, že točí, ale nehází jiskru. Prošel jsem torochu kabeláž, konektory, dobil baterku (baterka i svíce měněný letos na začátku sezóny) a najednou začala startovat na drc, teplá i studená. Tak si říkám, oukej, asi jsem to rozborkou a sborkou "spravil", jenže ouha - včera mě nechala stát, ale změna - přestala točit, jenom cvakalo relé. No, byli tam ochotní chlapi, roztáhli mě na popruhu od jeřábu autem :D, dojel jsem dom. Baterka vytlučená, tak přes noc dobít, po dobití stratuje jako nová a měření ukázalo, že nedobíjí (na volnoběh jenom 12,9 V). Zatím jsem otestoval jen alternátor, ten je OK. Dál budu po neděli testovat dobíjecí soustavu, někde bude problém. Až ho vyřeším, dopíšu to sem.