Honda CBR 300R (2015)

Vlastník SparklyMadness
Vloženo 14.10.2018
Aktualizováno 16.10.2018

Krásný rudý ďáblík, který potěší nejednoho pozorovatele. Motorka působící dospěle a jedoucí tak, že i zkušenější jezdec se nebude nudit. A ty začátky s ní..!!

Kawasaki Ninja 300: důvod neuveden
Yamaha YZF-R3: Oproti CBRku má o dost ostřejší motor. Má raději větší vytáčení motoru, já potřebuji, aby táhla víc odspodu. Trochu horší řazení.

První dojmy - Ze začátku jsem měla problém s řazením (jednička jde hůř, ale možná jen u té mé), po chvíli jsem si zvykla. Řazení plynulé, ale pro začátečníka je v řazení zmatek - chybí indikátor zařazené rychlosti. Dá se na to zvyknout. Jinak skvělá motorka s dostatečným výkonem. Umí být hezky mrštná a do zatáček skvěle drží.

Motorku bych doporučil pro - Skvělá pro rozumné začátečníky, mírně pokročilé. Nebo pro ty co se chtějí naučit na sportovnější motorky a bojí se přílišného výkonu. Srandy si na ní užijete dost a dost!

Doplňky na motorce - Indikátor zařazené rychlosti, později budou padací protektory a především jiné plexi

Nebyla to těžká volba, třístovek s kapotáží alá sportovní motorka je málo. V konečném důsledku bylo rozhodování mezi agresivnější R3 a mírnějším CBRkem jednoduché, protože Kawasaki nebyla v danou chvíli k sehnání.
Volby nelituji. Spojka zabírá skvěle, s brzdami nemám problém a díky tomu, že motorka táhne hezky odspodu, dává pocit alespoň relativního bezpečí. Nicméně není problém ji vytočit a tam ožívá a krásně zní. Ovladatelnost a posed jsou nicméně trochu méně komfortní, než třeba na R3 nebo na Kawi. Ale opět je to o zvyku. Co mě ale nadchlo je jak motorka bere hrbolatější terén. Krásně si sedne a má docela fajn odpružení. Ze všech voleb mi přišla nejměkčí. Navíc s velikou jistotou bere zatáčky - přiznám se, nevím zda je to gumami nebo motorkou samotnou, ale tady mi dávala jistotu, kterou R3 nikdy. (Kawasaki do ostřejších zatáček nevyzkoušena)
Na motorce se v rámci možností komfortně sveze i batůžek - vzadu jsou madla a sedadlo je poměrně široké.

Delší cestování zatím nevyzkoušeno, uvidíme časem.

Čadil
Čadil napsal 28.12.18 v 16:54

Čadil
Čadil napsal 28.12.18 v 16:54 10b.

SparklyMadness
SparklyMadness napsal 16.10.18 v 23:30

Bledemon: asi je to o tom kdo má jaké zkušenosti. Já jsem si jako začátečník vyzkoušela právě to YZFrko a CBRko, ale na mě je R3 prostě hodně agresivní. Má ráda vytáčení, v nízkých otáčkách se jí moc nechce jet a poskakuje. Tohle se mě třeba u cébra nestalo. Ale je pravda, že v nízkých otáčkách se musí hodně pracovat se spojkou, hodně opatrně na plyn.. Každý Ti na to řekne své, ale za mě je to o tom na co jsi zvyklý, jak srosteš s danou motorkou a co Ti sedne. Nejlepší je udělat si názor sám.