Honda FMX 650 (2005)

Vlastník MikeTobacco
Vloženo 13.8.2018
Aktualizováno 4.8.2020

31.7.2020 - 40 000km na tachometru

Vloženo: 04.08.2020, Uskutečněno: 31.07.2020, Stav tachometru: 40000 km, Zhlédnuto: 45x

Tak jsem dneska namotal na tachometru rovnejch 40 000km. Na mašině to není poznat, furt jak nová. Nepřestává mě tahle japonská babička udivovat.

Trochu jsem teď polaboroval s tlumivkama v laďákách a pár věcí mě trochu zaskočilo. Doteď jsem jezdil ty nejvíc otevřený (dělaj největší kravál) a zkusil jsem tam dát ty nejmíň otevřený (jsou nejtišší). Ujel jsem asi 200km a posbíral nějaký poznatky. Sice to nemá tak hezkej zvuk, ale motor je takovej klidnější a nebolí z toho hlava na delší trase. Nejvíc mě zaskočilo, že se teď sice trochu zhoršil zátah v nižších otáčkách, ale za to docela rapidně narostl výkon ve vyšších otáčkách. Předtím to pocitově přestávalo pomalu tahat od cca 5500ot./min. a teďka to na 5000ot./min ožije a táhne až do 7500ot./min. Nechtělo se mi tomu věřit, že to dokáže takhle hodně ovlivnit pitomá tlumivka, ale opravdu to tak je. Takže teď to ještě pár km budu testovat, ale docela mi to dělá radost a asi ten zhoršenej zvukovej projev oželim za tyhle benefity.

Jinak se blíží servis, konkrétně gumy, ventily a ta žiletka ve předu, který už se brzdovej kotouč říkat ani nedá. Kotouč vezmu EBC, zkoušel jsem od nich destičky a nemůžu si stěžovat. Gumy Bridgestone Battlax S21 mají najeto asi 5500km a už jsou docela na kaši a vodu už neodvádějí. Ujedou ještě max 500km s mým stylem a poleze plátno. Střed gumy je docela tvrdej a drží, ale kraje jsou měkký a mizej před očima. Nový jsem vybral opěr Bridgestone akorát zkusim ty nový S22. Jsou sice trochu dražší, ale proč je nezkusit, dokud jsou prachy. Ventily by mi ještě asi 1000km vydržely, ale nechám je rovnou udělat během přezouvání, páč teďka jezdim hodně po zadním a docela to dostává. Při příležitosti si nechám zkontrolovat krk řízení, přepákování a obecně ložiska apod. pro klid na duši, i když nic žádné problémy nevykazuje. Tak teď už jen počkat, až dorazej díly. Na kotouč je čekačka skoro měsíc a gumy taky nepřijdou hned

• 31.10.2019-1.3.2020 Zimní údržba

Přišla zima a s ní i údržba. Motorka si o žádnou údržbu neříkala, ale chtěl jsem jí drobek dopřát, tak jsem udělal základní rozborku, abych zjistil celkový stav. Připraveno jsem měl asi 15tis kč na všecko, co bude potřeb

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.06.2020
    Uskutečněno: 31.10.2019
  • 24.10.2019 - Poslední jízda před zimou

Nastalo smutný období konce sezóny. Zima ani mokro mi moc nevadí, aspoň se šetřej gumy, kilometry a je čas na trénování wheelieček. Dneska proběhla poslední projížďka. Vytáhl jsem i kámoše, kterej se v létě nechal ukecat

Vloženo: 07.11.2019
    Uskutečněno: 24.10.2019
  • 30-31.8.2019 - Dvoudenní mototrip ve dvou

Samou nudou jsme s přítelkyní vymysleli (já vymyslel), že bychom mohli jet někam na motorce na víkend. Byl to takovej test FMX, co snese a zároveň maličká dovča před velkou dovčou. Před týdnem jsem měnil převod do síly,

Vloženo: 07.11.2019
    Uskutečněno: 30.08.2019