Triumph Street Triple S (2018)

Vlastník Smash
Vloženo 1.8.2018
Aktualizováno 10.5.2019

"Splněný sen". Tečka. Víc jsem sem napsat ani něchtěl, ale třicet znaků je holt třicet znaků.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

Triumph Street Triple R: Zvažoval jsem jetou 675, ale nakonec jsem se rozhodl pro novou. Nová je nová, u jetý nikdy nemáš nic jistý.

První dojmy - První dojem, no je prostě krásná. Posez vzpřímený podobně jak na mém SV. Vše padlo hned do ruky, však je to lehká štíhlá motorka. Jízda na pohodu, krásně táhne odspodu. V horních otáčkách teprve uvidíme, až si spolu projdeme procesem zajíždění. Myslím, že budeme kamarádi.

Motorku bych doporučil pro - V základní variantě S to možná není na žádné okruhové ježdění, ale prostě takový svižný univerzál na pohodovou či svižnější projížďku pro radost nebo třeba i na každodenní dojíždění do práce ucpanou Prahou. Ti ostatní mají možnost sáhnout po vyšší výbavě nebo po Speedovi.

Doplňky na motorce - Padací protektory rámu (Triumph), protektory v ose předního kola (Triumph), rozšíření větrného štítku (Triumph), homologovaná koncovka výfuku SC1-R (SC Project), quickshifter (ShiftingControll), zrcátka do konců řidítek (Highsider), rolny (Oxford). Toť zatím vše. Na to, že jsem ji chtěl původně nechat tak jak je...no, nevyšlo to, prostě mi to nedá.

Triumph Street Triple je moje vysněná motorka už pár let, ale vzhledem k tomu, že jsem reálně začal jezdit teprve předloni, sáhl jsem nakonec po jiné (levnější) motorce jako po své první. Výdajů bylo dost i jinde. Nicméně má očka po Streetovi pokukovat nepřestala... No, ještě mi občas sjelo očko na Monstera, přiznám se, ale tam je to cenově ještě trochu jinde a každej mě od Ducati akorát odrazoval.

Nicméně, letos čas uzrál, Triumph loni vydal omlazenou verzi Streeta s vyšší kubatůrou a já začal pomalu šátrat v peněžence, že by to vlastně jako asi šlo... Říkám si, vždyť vo co jde. Motorka není ženská, prostě vyměníš starou za novou a hotovo. Starou plácneš po nádrži a zas ji pošleš dál. Nazdar. Jasně, mohl jsem si ji nechat dýl, přecijen jsem do ní něco nasypal na doplňkách, ale...

Od začátku mi bylo jasné, že RS osobně nevyužiju, nejsem žádnej divočák, mám rodinu a na okruh nejezdím (pokud nepočítám Pražskej okruh). I ta cena už byla tak nějak out of scope. No a rozdíly mezi S a R ... lepší podvozek a brzdy ve prospěch R a na druhé straně původní přístrojovka s analog. otáčkoměrem, možnost červené barvy a cena ve prospěch S. Jo, prostě se mi ta non-TFT přístrojovka líbí. Na stavitelný podvozek bych stejně nesáhnul, takže jsem zřejmě cílovka základního modelu. A proč neušetřit těch pár šušňů a nevrazit je radši do nějakýho pěknýho laufu, že jo. A v tý červený barvě je prostě fakt pěknej, prostě jo, to mi nikdo nevymluví.

Motorka byla zrovna skladem, takže ani čekačka nebyla dlouhá. Prodejce v pražským Triumphu byl v pohodě, dle recenzí jsem se trochu bál. Doplňky objednali, namontovali, veškeré papíry vč. RZ vyřídili za mě, dohodili supervýhodný havarijko, ke kterýmu jsem vzal i povinný a hotovo. Nashle za 800 km.

Moto doma, super pocit... ale to zajíždění, tvl. to je vopruz a strašně pomalu jdou kilometry nahoru. Volného času nějak málo a jako první kilometry do 5 tis. otáček, to je prostě na šestku cca klio. Ale brzo se rozšoupnu, po 480 km to bude už do 6 tis. otáček. Snad mi v tom fofru neserve odpor vzduchu oblečení. Ale co, risknu to :D Mám co jsem chtěl - novou moto. Tak se vším všudy.

Edit: Nakonec to zajíždění není tak hrozný, při 6tis. ot. to jede 120km/h, při 7tis. ot. 140km/h a při 8tis. ot. už slušných 160km/h.

Jede se na tom dobře, je to plynulý, motor hezky to táhne odspoda, brzdy brzdí výborně (proti SV to je nebe a dudy - pořádný dudy). Trochu jsem si říkal, jestli to nebude moc nezvyk proti dvouválci, ale v pohodě, sedlo mi to na první dobrou. Hned na první dojem je to lehký, nic těžkopádnýho. Měl jsem pocit, jak kdybych sednul na kolo - myšleno v dobrém! Posez celkem vzpřímený, podvozek tužší než jsem byl zvyklý. Zpětná zrcátka jsou taková, no... nic moc. Páčky spojky i brzdy jsou stavitelné, takže pro mé krátké prsty paráda, ani je nebudu muset měnit za nějaké jiné. Další kapitolou je zvuk... zvuk prostě neni. Jen si to tak popiskuje, v otáčkách tam jako něco zazní, celkem pěkně, ne že ne. Ale čekal jsem víc. Nicméně laďáček už je objednanej, takže tohle určitě nebude problém. Trochu nezvyk byl ten elektronickej plyn, ale už jsem si celkem zvykl a nepřijde mi to.

Edit: Tak novej lauf je tam, nevypadá to zle a zní to dobře. Tlumivku jsem nevyndaval. Někomu to může připadat málo, na mě je to hukotu až dost.Tohle je hodně subjektivní, ale už to rozhodně nezní jako když vám táhne pode dveřma, konečně to má šmrnc. Zatím jsem takto spokojenej. Co mě fakt baví je quickshifter. Jasně, neni to věc, kterou potřebuješ. Je to věc, kterou ale rozhodně chceš! :) Navíc senzor za necelý 3 tis. od českého výrobce s výbornou pověstí. Tady nebylo co víc řešit.

Víc toho z prstu takhle asi nevycucám. Nejsem žádnej velkéj jezdec, co by měl za sebou už desítky motocyklů, statisíce kilometrů a mohl bych tak srovnávat každý aspekt motorky proti všem ostatním.

Čím déle tu motorku mám, tím víc jsem z ní hotovej! Vím, že jsem vybral dobře. Jak píšu v úvodu, prostě splněný sen :)

puod
puod napsal 25.03.19 v 09:38 10b.

Prostě ta verze S je naceněna velmi dobře a ta červená je parádní úplně chápu tvé rozhodnutí a jinak neměj strach, okruh by zvládla taky a moc dobře, určitě doporučuju vyzkoušet

Smash
Smash napsal 17.08.18 v 20:20

Díky všem za dobrá hodnocení, pokusim se udržovat profil aktuální a vést poctivě deníček Kdyby měl někdo nějaký konkrétní dotaz, klidně napište sz

Fuhrer3009
Fuhrer3009 napsal 12.08.18 v 21:45

Konečně někdo s S verzí, dost uvažuju že moji první generaci streeta někdy brzo vyměním za tuhle, ale nemůžu se rozhodnout jestli S a nebo R. Doufám, že budeš dál psát svoje zkušenosti a třeba mi to pomůže v rozhodování. Jinak super stroj

Krakatau
Krakatau napsal 08.08.18 v 07:49 10b.

Super výber, riešil by som to rovnako.

Aladar
Aladar napsal 07.08.18 v 10:23 10b.