Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník Alexdan
Vloženo 25.7.2018
Aktualizováno 22.4.2020

Pohodlný ale i rychlý autobus... Vhodná i na delší cestování.

První dojmy - Přecházel jsem z Dominatora a to byl teda trochu rozdíl. Mnohem silnější a rychlejší ( s čímž jsem počítal), pohodlnějsí a i přes vyšší hmotnost líp ovladatelná.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce jednoduchou a spolehlivou motorku.

Doplňky na motorce - Kufr na 2 přilby, padáky, laděný výfuk arrow, hezčí blinkry, 12V zásuvka.

Čím začít? Popravdě mám na Kawě najeto jen 500 km , takže nechci moc chytračit, ale pokusím se alespoň něco napsat. Co mi vyhovuje je posez. Při mé výšce 175 cm mám celá chodidla na zemi, nestojím na špičkách jako u Dominatora. Nejsem žádná vazba ale váha mi nedělá vůbec problém a i když je o 50 kg těžší než Domino, tak se mi ovládá mnohem líp. Další věc je motor. Krásně startuje ať je teplý nebo studený a to i po delším stání. Vůbec žádný cukání v nižších otáčkách a když se za to zatáhne tak taky dokaže pěkně jet. S tím laďákem má i moc pekný zvuk. Takže mě motor absolutně vyhovuje. Motorka má velkou nádrž (22l) takže pro mě další plus. Podvozek měkký, nerovnosti snáší dobře. Brzdy dostačující. Jezdím převážně ve dvou a s tím Kawa taky nemá problém. Celkem dlouhé a docela i pohodlné sedlo na které se v pohodě vejdeme. Zatím jsem žádný mínus neshledal a motorka mi vyhovuje. Uvidíme, jak bude držet...

22.4.2020

Motorku mám i po dvou letech a jsem stále spokojen. Minulý rok jsem absolvoval svoji první delší cestu ( za 2 dny 1000 km) a i to se na ni dá bez problémů zvládnout. Jeli jsme s manželkou, nádrž dala v pohodě na 400 km, čemuž jsem ani při jízdě ve dvou, s bagáží, ani nechtěl věřit. Po cestě jsem udělal menší servis - seřízení ventilů a karburátor, vyčištění karburátorů, těsnění ventilového víka, výměna brzdovky. Ještě bych chtěl nechat přešít sedlo + dát tam ten hrb protože občas na mě žena sjíždí a trochu se,,drtim'' o nádrž..

Takže krátké shrnutí po dvou letech. Motorka mě nikdy nikde nenechala, nevadí ji cesty ve dvou, jen nechat udělat to sedlo a budu nadmíru spokojen. Určitě si jí ještě nechám.

equir
equir napsal 28.07.18 v 09:03 10b.

Dobrá volba na cestování ...Jednoduchá technika a super pohodlí...Kdyby mě nezlákaly V2 motory tak ji mám dodnes...Za mě 10b