Jawa 250/559 panelka (1968)

Vlastník nalim123cz
Vloženo 7.7.2018
Aktualizováno 7.7.2018

já bych řekl že skvělá po té spoustě času a dřině co jsem ji věnoval ,skoro se to rovná zázraku ,že bude dál jezdit

Jawa 350/638: rozhodl jsem se obnovit svoji původní

První dojmy - po letech odpočinku a jako by zahálky a výmluv že to nejde nebo není čas si myslím že to je stále dobrý stroj .Samozřejmě nějaké závady se budou vyskytovat ,vždyt byla rozebraná do šroubku,ale půjdou opravit s jednoduchým nářadím a svépomocí což u moderních motorek většinou bez servisů nejde. zatím si na ni zvykám a snažím se nechovat k ní jako k závodnímu stroji,ale veteránu vlastně i rychlost okolo 80 km s vůní benzínu s olejem je dostačující.. Nemohu hodnotit nebo srovnávat brzdy , pérování se současnými motorkami

Doplňky na motorce - zatim jen zadní kufr na přilbu nebo pár drobností

jsem rád že jsem ji dal zas po x letech dohromady, sice čtyři až pět měsíců nervů , ale stalo to za to. Bohužel doba dostupnosti náhradních dílů kdy stačilo ujet pár km a byla prodejna je pryč. Dneska všemu kraluje e-shop, ale kde je jistota opravdu shodného dílu bez dalších úprav . Potřeboval jsem zejména chromové součástky které bohužel bez ošetřování nevydržely a nechtěli se mi tam vracet zrezivělé nebo natřené nějakou matnou barvou .
dojmy :
jízda ne uspěchaných 100 km v kuse
motor má GO
na brzdy je potřeba myslet a radši větši odstup nejsou to kotoučovky
úložný prostor jsem si zvětšil aspon kufrem
motorce vyhovují spíše nějaké zatáčky s kopci než dálnice na plný plyn

cmiral
cmiral napsal 12.01.19 v 09:44 9b.

otázka vkusu jestli ten hnusný plast na celkem zdařilé renovaci

findejs1310
findejs1310 napsal 08.07.18 v 11:34

Moc pěkné
Chápu že kufr je nutnost ale moc mi tam nesedí

Čadil
Čadil napsal 08.07.18 v 11:08 10b.

pp377
pp377 napsal 07.07.18 v 21:56 10b.

Pěknej kousek