BMW F 700 GS (2008)

Vlastník dědazdenda
Vloženo 18.6.2018
Aktualizováno 15.11.2020

Lehké, ale dostatečně silné a svižné cestovní enduro, zejména komunikativní co se týká ovládání. Sympatická je i spotřeba cca 3.5 litru.

BMW G 650 GS: jednoválec

První dojmy - Dojmy velmi dobré, že mi hned padla do ruky tak to bych kecal, přeci jenom jsem přelézal na ní z draka, ale v současné době po ujetí asi 1500 km jsem si už zvykl na ní a ona snad na mě. Zejména jsem si musel uvědomit, že to nemá kardan, ale řetěz a v této souvislosti zvládnout jiný způsob řazení a zacházení s plynem, abych z řetězu nedělal natahovací kšandy.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínajícího motorkáře asi ne, přeci jenom to má přes 70 kobylek a ty by se měli zvládat, ale jinak si myslím pro dědky co na to vylezou a pro vyježděný holky a kluky.

Doplňky na motorce - Je na ní originál BMW zadní nastavitelný kontejner s opěrkou, jsem ale ve věku kdy už holky nevozím, ale moje saky paky se do něj spolehlivě vejdou

Protože je to o značce, protože je o dost lehčí než Drag Star na kterém jsem doposavad jezdil. Samozřejmě je třeba se s tím učit jinému stylu jízdy a zacházení s plynem, naproti tomu ovládání je proti cruizru lehčí a motka je i poslušnější. Jinak jak je uvedeno shora. Další mě napadne až na tom najedu podstatně víc než doposud. Je to cestovní enduro, tak nejvíc na silnici, a také podle typu obutí. Na to jak vypadá sedlo spartansky, tak je docela pohodlné i na delší štreky. Asi jsou fakt ty bavoři koumáci (ale vyrábí se to v Berlíně)

valasek
valasek napsal 17.12.18 v 16:33 10b.

Vyměnit cruisera za cestovní enduro je docela veliká změna, obzvlášť když je nám už 70+ . A tak by mne docela zajímalo proč? Většinou to v tomhle věku bývá totiž opačně. Každopádně Ti fandím, když jsme teď oba mezi dědkama docela za exoty Ať ti přináší jenom samé pěkné zážitky!!!

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 25.06.18 v 13:08 10b.

Hezky napsany. Hodne stastnych kilometru.

Pandrola_1
Pandrola_1 napsal 25.06.18 v 12:50 10b.

Pěkné, a vždy bezpečné návraty

Čadil
Čadil napsal 18.06.18 v 10:33 10b.

paráda chlape

Milan1963
Milan1963 napsal 18.06.18 v 10:19 10b.

Parádní stroj, 10 bodů.