Yamaha XJ 650 (1982)

Vlastník perrry
Vloženo 13.6.2018
Aktualizováno 13.6.2018

Na pohled kráska, motorka, jak má být, ocel, trocha plastu, skla a klasický tvar.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Ulrich (Stará Boleslav) - Veliká ochota, spolehlivost a profesionalita majitele servisu pana Ulricha

Yamaha XJ 550: Nakonec byla 650ka, přes svůj věk,v tak dobrém stavu, že jsem neodolal.

První dojmy - Když jsem ji prvně postavil ještě v servisu, byl první dojem síla, mohutnost a váha... Později jsem se s ní seznámil a trochu ji ochočil, ale pořád dovede překvapit. Motorka na delší tratě s větrem ve vlasech.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasického tvaru, karburátorů a motorek bez počítače.Vhodná i na delší trasy a pohodlná.

Doplňky na motorce - Jsou vyměněny hefty a klaksony. Zřejmě použity z Chopera. Rád bych časem vrátil původní. Zatím jsem přidělal nosič z XJ 550 (jiný jsem nesehnal), ale docela jí sluší.

V zimních měsících, kde se těšíte na jaro, jsem pro, ukrácení chvíle, začal prohlížet inzerce starších motorek.
Po ČZ 350, jsem chtěl podobnou motorku, jen o něco silnější s čtyřtaktním motorem.
Yamaha ze začátku 80tek se mi líbila, především XJ 550, ovšem v prodeji nebyla žádná ve slušném stavu.
Jel jsem se podívat na její silnější sestru a okamžitě mi padla do oka. Krásný stav, díky majiteli udržovaná a v téměř původním stavu.
Někdy na začátku dubna už byla v garáži a počasí výletům přálo.
Chvíli mi trvalo si zvyknout na 53 kilowat a po přechodu z Čezety na trochu jiné jízdní vlastnosti.
Motorka má krásný, jak tady někdo napsal, lehce kvílivý zvuk, dobře akceleruje a její výkon v zatáčkách zvyšuje ovladatelnost a dobré srovnání výjezdu.
Brzdy asi neodpovídají dnešním standardům, ale oproti dvěma bubnovým na ČZ, které Vás vždy nechávaly, tak trochu škodolibě, v nejistotě, jestli to dobrzdíte, je znát rozdíl.
Motorka má ráda rovný asfalt, což je na našich okresních silnicích docela problém. Ale jak narazíte na pěkný povrch s plynulými zatáčkami, drží se skvěle a odmění Vás krásným zážitkem syrové jízdy a nádherným zvukem čtyřválce s kardanovým převodem.
V nízkých rychlostech na horských silnicích, v terénu a při manipulaci, se s ní trochu peru, vzhledem k váze a své postavě. Jak za ní ovšem vezmete, tachometr se vyšplhá na 80 a dál, už jde vše docela hladce.
Po několika měsících, tak stále hledám šestou rychlost, kterou motorka nemá.
Yamaha XJ 650 je klasika, na které je znát, že se kdysi japonští inženýři učili od Jawy a Čezety a jen Vás zamrzí, že nás tak předehnali….
Ovšem, když ji někde opřu o pohotovostní stojan, popojdu pár metrů, docela mi starou dobrou ČZ připomíná.
Mám ji pár měsíců, sjezdil jsem kus naší republiky a těším se, že ji postupně projedeme celou. Stále je co poznávat.

franzlehon
franzlehon napsal 19.05.21 v 20:33 9b.

Ahoj,,,,prosim Te,,,,koupil jsem si taky 650 xj, ale na STK po me chteji zatizeni naprav,,,kdyz jsem psal na centralu Yamahy,tak mi bylo receno,ze to bude trvat minimalne mesic,ale poradili mi,ze pry staci mit okopirovany TP s temito udaji,,,od stejneho typu 4KO,,,nemohl by jsi mi pomoci,,dekuji za zpravu 777426999 nebo m.cox@centrum.cz

čert129
čert129 napsal 14.08.19 v 17:50 10b.

Moc pěkná ,ať Ti dělá radost jinak díky za komentář

romidino
romidino napsal 18.06.18 v 09:41 10b.

Také jsem hleděl po XJ 550, XJ 900, ale nakonec kvůli pohodlí a že jezdíme ve dvou zvítězila Honda 650NTV Deauville.

p.epanica
p.epanica napsal 14.06.18 v 18:03 10b.

...

zeke11
zeke11 napsal 14.06.18 v 17:24 10b.

Moc hezká klasika...